Kohtla-Järve noored kunstnikud kujutasid elu vee ääres

Kohtla-Järve kunstide kooli kolmanda kursuse õpilane Karina Rumbahh ütleb, et ta ei teadnud, et hülged ka Läänemeres elavad, ent ta usub, et kindla peale meeldib neile jääpankadel ratsutada.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kohtla-Järve kunstide kooli galeriis Ruut avati rahvusvahelisel laste loomingu konkursil "Elu ümber vee" ("Жизнь вокруг воды") osalevate õppurite kunstitööde näitus "Elav Soome laht". Teema osutus niivõrd köitvaks, et seda kajastasid oma töödes rohkem kui pooled selle kooli noored kunstnikud: 61 autorit.

Rahvusvaheline laste loomingu konkurss toimus VI animalistliku nüüdiskunsti festivali "ZooArt" raames ühes III rahvusvahelise kunstifestivaliga "Elav Soome laht" Peterburis. Festivali korraldaja ja žürii esimehe Marina Krassilnikova sõnul oli nende eesmärk ühendada eri riikidest, linnadest ja regioonidest pärit noori autoreid, et nad õpiksid loomingu kaudu paremini mõistma ühiskonna jaoks olulisi looduse ja inimese koostoime probleeme. Konkursil osalemise kutsele vastas ligi tuhat autorit neljast riigist.

Kohtla-Järve kunstide kooli õpetaja Olga Žarkova sõnul on see konkurss neile huvi pakkunud algusest peale ning kohtlajärvelased on sellest osa võtnud igal aastal.

"Tänavu lõime me õpilaste arvu rekordi: etteantud teemal arutles ja joonistas peaaegu kogu meie kool. On ilmne, et see teema on kõikidele mere ääres elavatele noortele südamelähedane. Festivali tulemused näitavad, et noored oskavad looduse ilu nautida, kuid märkavad ka probleeme ning muretsevad looma- ja taimeriigi pärast. Kõik see leidis kajastust nende joonistustes," rääkis Žarkova.

Mures hüljeste pärast

Ekspositsiooni põhjal võib öelda, et kõige rohkem oli lapsi köitnud alateema "Hüljeste kaitse" − kümned tööd olid pühendatud just nimelt hüljestele. Pedagoogid kinnitavad, et lastele meeldib väga neid kauneid mereloomi kujutada.

Rohkem kui 60st kohtlajärvelaste joonistusest kümme märkis žürii ära spetsiaalsete diplomitega. Võitjaid ja auhinnasaajaid autasustati Peterburis nüüdiskunsti muuseumis Artmuza, ent kuna Kohtla-Järve kunstide kooli õpilased sinna sõita ei saanud, siis anti autasud neile kätte kooli galeriis kokkuvõttenäituse avamisel.

Sel õhtul avaldati austust ka Egiptuses toimunud rahvusvahelise konkursi "Loen ja joonistan Lermontovi" auhinnasaajaiks tulnud viienda kursuse õpilastele Alina Maškinale ja Jegor Grigorjevile.

"Oleme uhked, et meie õpilased seal ära märgiti," rõhutas pedagoog Viktoria Krivoglazova. "Saime sellest konkursist teada internetist ning saatsime esimest korda sinna ka oma õpilaste tööd. Saavutatud edu teeb suurt rõõmu, sest konkurss oli väga tihe: sellest võtsid osa noored kunstnikud paljudest Euroopa, Aasia ja Aafrika riikidest."

Üllatused ei tahtnud lõppeda

Veel ühe meeldiva üllatusena anti näituse avamisel auhinnad kätte möödunud aastal Ida-Viru keskhaigla vereteenistuse korraldatud näituse-konkursi võitjatele. Laste joonistused paigutati osakonna seintele ning külastajad said neile enim meeldinud töödele oma hääle anda. Nüüd kaunistavad 12 enim hääli kogunud tööd 2020. aasta seinakalendrit.

Näitus jääb galeriis Ruut avatuks 10. veebruarini. Sissepääs galeriisse on tasuta.

Tagasi üles
Back