Ida-Virumaa aasta tegijaks valiti eestikeelse hariduse säilimise eest võitlev Mare Roosileht
Lisatud pildigalerii ja video

Ida-Virumaa aasta tegija 2019 Mare Roosileht on tulihingeliselt seisnud maakonna hariduselu tugevdamise eest.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Ida-Virumaa aasta tegija 2019 on Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži direktor ning kohaliku hariduselu ja kogukonnaliikumise eestvedaja Mare Roosileht. 

Mare Roosileht on aktiivselt seisnud Ida-Virumaa eestikeelse hariduse eest. Suuresti tänu tema järjekindlale tegutsemisele oli haridusministeerium sunnitud muutma oma varasemaid hoiakuid Kohtla-Järve gümnaasiumi suhtes ja tänu sellele sai sellest silmapaistev tugev kool. Mare Roosilehe eestvedamisel on asunud tegutsema ka Virumaa hariduse selts.

Oma põhitööl on ta tegutsenud Ida-Virumaal rakendusliku kõrghariduse säilimise ja tugevdamise nimel. Sagedaste sõnavõttudega üleriigilises meedias on ta toonud esile Ida-Virumaa probleeme, otsinud neile lahendusi ning muutnud ülejäänud Eesti suhtumist piirkonda ja aidanud pöörata tähelepanu tehnikateaduste olulisusele. 

Videolõik mullu veebruaris tollases Kohtla-Järve Järve gümnaasiumis toimunud koosolekult, kus Mare Roosileht selgitab haridusminister Mailis Repsile, miks on eestikeelse gümnaasiumihariduse hoidmine Ida-Virumaal väga tähtis.

"Võib julgelt märkida, et Mare Roosilehe tegevus 2019. aastal pani aluse Ida-Virumaa keelepöördele ning andis usku ja lootust nii piirkonna kui ka terve Eesti inimestele," märkis üks tema aasta tegija kandidaadiks esitanutest Viktor Andrejev, kes lisas, et oma eeskujuga näitas Roosileht, et julge väljaütlemine ning tugev usk võimaldab liita kogukonda ja saavutada esmapilgul võimatut. 

Mare Roosileht ütles kolmapäeva õhtul Kohtla-Järve kultuurikeskuses aasta tegija auhinda vastu võttes, et tal on väga hea meel, et Ida-Virumaal väärtustatakse inimesi ja nende tegemisi. "Inimese elu koosneb aastatest, kuudest, päevadest ja hetkedest. On asju, mida saame valida ja on asju, mida ei saa valida. On hetked, mis teevad meid väga õnnelikuks, nagu see hetk praegu siin. On hetked, mil inimesed elu lendab kildudeks ja tal tuleb hakata oma elu kild killu haaval uuesti üles ehitama. Ma soovin, et te väärtustaksite iga hetke, mis teie elus on  ja iga inimest, kes teie kõrval on," ütles Roosileht saalisolnutele.

Aasta tegija nominendiks valitud sihtasutuse Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liiget Teet Kuusmikut tunnustati Ida-Virumaa tutvustamise eest investoritele. Tänu tema aktiivsele tegevusele tuntakse maakonda äriringkondades hästi ja siia on rajatud ettevõtteid ka olukorras, kus mitmed välistegurid seda ei soosi. 

Samuti aasta tegija nominendiks valitud Nikolai Burdakov on aastakümneid vedanud Narva jalgpallielu. Selle krooniks oli eelmisel aastal Narva Transi Eesti karika võitmine 18aastase pausi järel. Transi meeskond on toonud Narvale püsivalt üleriigilist tuntust rohkem kui ükski teine kollektiiv. Tema juhitavas klubis harjutavad sajad lapsed. 

Konkursi "Ida-Virumaa aasta tegija" viisid juba 12. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik.

Tagasi üles