Valges saalis näeb täiskasvanute kunstistuudio kokkuvõttenäitust

Juri Horev, Jelena Beljajeva ja Anastassia Paalonen tulid valgesse saali kohale, et kõnelda näitusest otseülekandes. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Teisipäeval avati Kohtla-Järve põlevkivimuuseumi valges saalis Juri Horevi juhendatava täiskasvanute kunstistuudio aasta kokkuvõttenäitus, kus on väljas üheksa autori ligi kolmkümmend tööd. Näitus avati virtuaalselt, ent alates 18. maist võib maale taas ka kohapeale vaatama minna − ekspositsiooniga saab tutvuda 30. maini.

Tellijale Tellijale

Esimest korda valge saali ajaloos avati reaalne ekspositsioon virtuaalselt. Otseülekanne sellest tehti Facebookis ja Zuumis, stuudio juhataja Juri Horev, Anastassia Paalonen ja Jelena Beljajeva aga korraldasid väikese ekskursiooni, mille käigus tutvustasid eksponeeritavaid töid ning rääkisid stuudio tööst. 

See tööde kogu on juba väljas olnud Kohtla-Järve kunstide kooli galeriis Ruut, kuid vaadata jõudsid seda seal vaid vähesed: järgmisel päeval pärast näituse avamist kuulutati välja eriolukord ning õppeasutuste uksed suleti. Seepärast koliti see ekspositsioon nüüd, mil muuseumidel on lubatud taas oma uksed külastajatele avada, üle siia.

Tagasi üles
Back