Lidia Külaots on päevast päeva abiks kümmekonnale vanurile

Lidia Külaotsa sõnul on oluline igale vanurile lähenemisviis leida, sest mida positiivsemalt inimene maailma suhtub, seda lihtsam on nii temal endal kui ka teda ümbritsevatel inimestel.

FOTO: Erakogu

Kuus ja pool aastat on Lidia Külaots olnud toeks ligi kümnele vanurile, kes oma igapäevaelus koduhooldustöötaja abita hakkama ei saa. Viimasel ajal veel eriti: koroonaviiruse tõttu nad kodust väljas ei käi, seetõttu toimetab Lidia neile ravimid ja toidukaubad koju kätte ning selgitab ka olukorda.

Tellijale Tellijale

Maskist ja kinnastest on viimasel ajal saanud koduhooldustöötajate tavaline töövarustus. "Aga vanurid kardavad ikkagi, et võivad mult viiruse saada," räägib Lidia. "Kui varem astusin ma vanurite juurest läbi, aitasin neil koristada, vahel käisin mõne vanuriga koos jalutamaski, siis nüüd on see välistatud. Suhtleme telefoni teel, koridorist kaugemale ma ei astu ning jätan poe- ja apteegikotid ukse juurde."

"Me oleme juba eakad inimesed − mina 88- ja mu abikaasa 93aastane − ning muidugi kardame me viirust, me peame end hoidma," ütleb Milvi Roosipuu. "Lidiake on tubli, järgib kõiki ohutusnõudeid ja jätab meile toodud kraami koridori."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles