Publikut kooliteatrite festivalile ei kutsutud, kuid etendusi saab vaadata ikka

Esimese festivalipäeva lõpetas Kiikla rahvamaja näitering Käbid ja Kännud (juhendaja Ruth Linnard) Silvia Väljali jutustuse ainetel valminud etendusega "Jussikese seitse sõpra". FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Esmaspäeval algas Jõhvi kontserdimajas Ida-Virumaa kooliteatrite festival, mis esimest korda selle festivali ajaloos toimub pealtvaatajateta. Üritusest on kõigil huvilistel võimalik osa saada veebis www.huvikeskus.info.

Osalejaid on tänavu tavapärasest tunduvalt vähem: Ida-Viru koolide, huvikoolide ja kultuurikeskuste 11 teatrikollektiivi. Sompa teater Siilikesed ei saanud noorte näitlejate haigestumise tõttu oma etendusega lavale tulla.

Ehkki võistlejaid pole seekord palju, jagasid korraldajad festivali kahele päevale: esmaspäeval vaatas žürii viit etendust ning teisipäeval hindab veel kuut laste teatritööd. Võistlus toimub keskmises ja nooremas vanuserühmas. Vanema vanuserühma võistlus viidi läbi juba kevadel − kaugvormis.

Žüriisse kuuluvad näitleja Jekaterina Kordas, näitleja ja lavastaja Allan Kress, näitekirjanik Urmas Lennuk, Lepatriinu teatri kunstiline juht Jelena Vaher ja Tuuleveski teatri direktor Valentina Fursova.

Etenduste vaheajal näidatakse vaatajatele internetis eelmise harrastusfilmide festivali "Laterna magica" paremaid palu. Sedagi festivali korraldab igal aastal Jõhvi kultuuri- ja huvikeskus.

Tagasi üles
Back