Narva Trans jõudis üle noatera Eesti karikasarja poolfinaali

Erik Gamzejev
Kahe aasta taguse karikavõidu kordamisest lahutab nüüd Narva Transi vaid kaks võitu. Foto: Jana Pipar / Eesti Jalgpalli Liit

Narva Trans alistas hooaaja esimeseks ametlikuks mänguks kujunenud Eesti karikavõistluste veerandfinaalis 2:1 Tallinna Kalevi.

Esiliigasse langenud Kalevist jagusaamine kujunes talvel üle poole põhikoosseisu mängijatest väljavahetanud Transi jaoks raskeks katsumuseks.

67. minutil tabas Transi kaitsja Martin Käos vastaste ründajat takistada püüdes peaga palli nii õnnetult, et see lendas oma väravasse.

Transi jaoks päästis mängu vähem kui kahe minuti jooksul sel talvel meeskonnaga liitunud Venemaa leegionär Vitali Kalenkovitš. 81. minutil saatis ta äärelt tulnud madala hüppega palli vastaste väravasse. Jõudmata korralikult toibuda selles olukorras vastu pead saadud vastasmängija jalahoobist, avanes minut aeg hiljem tal tänu Deniss Poljakovi heale söödule juba uus väravavõimalus, millle ta samuti ära kasutas.

Jõudes karikasarja nelja parema hulka säilitas Trans ka võimaluse heidelda pääsu eest eurosarja.  Selleks tuleb mullu meistriliigas kaheksandaks jäänud Ida-Virumaa parimal vutimeeskonnal võita nii poolfinaal kui finaal.

Narva Trans võitis Evald Tipneri nimelise Eesti jalgpallikarika 2019. aastal ja jõudis finaali ka mullu, kus jäi alla Tallinna Florale.