T, 27.09.2022

Koroonapiirangute tõttu vahetuvad aastalõpukontserdi solistid

Põhjarannik
Koroonapiirangute tõttu vahetuvad aastalõpukontserdi solistid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna kammerorkester.
Tallinna kammerorkester. Foto: Rene Jakobson

Norras karmistunud liikumispiirangute tõttu ei astu neljapäeval Tallinna kammerorkestri aastalõpukontserdil Jõhvis lavale viiuldaja ja fiidelimängija Ragnhild Hemsing. Tema asemel on võimalus kuulda soleerimas vioolamängija Laur Eensalut ja Euroopas elavat Eesti viiuldajat Kaija Lukast.

"Muidugi on ääretult kahju, et reisimisega seotud ebakindlus pole endiselt kuhugi kadunud. Samas on mul väga hea meel, et hetkel kodumaal viibiv Kaija Lukas oli valmis nii lühikese etteteatamisega orkestri ette astuma," ütles kontserdi produtsent Tuuli Metsoja. "See aasta on olnud täiesti eriline ning tundub, et ka aastalõpp kujuneb unustamatuks!"

Viiuldaja Kaija Lukas on lõpetanud magistriõpingud Londoni Guildhalli muusika- ja teatrikoolis ning täiendanud end Salzburgis Mozarteumi muusikakõrgkoolis ja Temple´i ülikoolis Philadelphias. Samuti mitmetel meistrikursustel ja festivalidel USAs, Prantsusmaal, Austrias ja Kreekas. Ta on ka aktiivne vioolamängija, esitades soolokontserte mõlemal instrumendil.

Laur Eensalu on õppinud viiulit ja vioolat Tallinna muusikakeskkoolis õpetaja Tiiu Peäske käe all, Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis Fabio Marano vioolaklassis ning Eesti muusika- ja teatriakadeemias Viljar Kuuse ja Toomas Nestori juhendamisel. Aastast 2005 töötab Laur Tallinna kammerorkestris, alates 2011. aastast vioolarühma kontsertmeistrina.

Tallinna kammerorkestri pidulik aastalõpukontsert toimub välja kuulutatud aegadel − 30. detsembril Jõhvi kontserdimajas. Kontsert "Põhjavalgus" toob kuulajani põhjamaadest inspireeritud lummava muusikamaastiku, mida rikastavad sügavad tunded, looduspildid, rahvamuusika tantsulisus ja aastalõpusära. Kõlavad Griegi, Bartoki, Atterbergi, Nordgreni ja Elleri teosed.

Korraldajapoolsete muudatuste tõttu on Eesti Kontsert valmis piletid soovi korral tagasi ostma. Piletid ostetakse tagasi 15. jaanuarini.

Märksõnad
Tagasi üles