N, 1.12.2022

Vaba Lava Narva keskuse loovjuhina asus tööle Julia Aug

Postimees
Vaba Lava Narva keskuse loovjuhina asus tööle Julia Aug
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Julia Aug.
Julia Aug. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Tunnustatud vene näitleja ja lavastaja Julia Aug asus juulikuust tööle Vaba Lava Narva keskuse loovjuhina.

Julia Augi peamisteks tööülesanneteks on Vaba Lava Narva keskuse kunstilise tegevuse juhtimine ja teatrielu rikastamine. Eesmärgiks saab olema rohkem Eesti kultuuri ja teatrit Narva inimestele.

"Ajal, mil Venemaal suletakse teatreid ja "kustutatakse" loovisikuid, kes julgevad Putini sõja vastu sõna võtta, on meie kohus toetada ja aidata neid, kes oma aususe pärast kannatavad," ütles Vaba Lava juht Märt Meos. "Meil on Juliaga pikaajaline positiivne koostöökogemus ja nüüd, mil tal tühistati teisel pool piiri ka viimased tööd, ei olnud meil pikka mõtlemist."

"Praegu ei ole aega istuda ja arutada, kuidas ja mida Narvas teha. Sinna tuleb viia Eestit ja seda Vaba Lava ka teeb," lisas Meos. "Meie relvaks on teater. Julia tunneb Narvat. Tunneb Eesti teatrit ja inimesi. Loodan väga, et lisaks Vabal Laval tehtule suudab ta meelitada Narva külalisetendusi andma ka teisi Eesti teatreid. Narvakatele on seda vaja − saada üha enam osaks Eesti kultuuriruumist."

"Narval on minu elus alati olnud eriline koht," selgitab Julia Aug. "Mäletan oma eesti vanaema meenutusi sõjaeelsest Narvast. Narvast, mis kadus 1944. aasta pommitamise ja Nõukogude okupatsiooniga." Ja lisab murelikult: "Praegu on Eesti Narvat mentaalselt kaotamas. Viimane aeg on midagi teha − muidu me kaotame ta täielikult. Eestil tuleb pöörata rohkem tähelepanu Narvale ja Ida-Virumaale laiemalt. Toetada siinset kultuurimajakat Vaba Lava igati − nii moraalselt kui materiaalselt. Mina proovin anda oma panuse."

Julia Aug tõi Ukraina sõja esimestel päevadel Vabal Laval välja lavastuse "H** Voine. Ukraina. Kirjad rindelt", mis oli ka üheks põhjuseks probleemidele Venemaal. Nüüdseks on seda lavastust edukalt mängitud Eestis ja Brüsselis ning ees ootavad mitmed festivalid. Praegu on aga lavastajal töös näidend Narvast. Või nagu ta ise ütleb − Narva hävitamisest.

Märksõnad
Tagasi üles