L, 25.03.2023

Tänavu peatuvad "Station Narvas" Mahavok, A-Rühm ning Briti klubijazzi ja Ukraina elektrofolgi bändid

Põhjarannik
Tänavu peatuvad "Station Narvas" Mahavok, A-Rühm ning Briti klubijazzi ja Ukraina elektrofolgi bändid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mahavok esitab Narvas 40 tegutsemisaasta kõige säravamaid muusikapalu, kohal on ka ansambli esimene solist Karl Madis (vasakul).
Mahavok esitab Narvas 40 tegutsemisaasta kõige säravamaid muusikapalu, kohal on ka ansambli esimene solist Karl Madis (vasakul). Foto: Heiti Kruusmaa

9.-11. septembrini juba viiendat korda piirilinnas peetava muusika- ja linnafestivali "Station Narva" esinejate seas on Eesti muusika pärlid Mahavok ja A-Rühm, aga ka Briti tuntud klubijazzi trio Red Snapper ning Ukraina elektrofolgi grupp Onuka.

Festivali sündmused toimuvad Narva eri paikades, kuid süda on sel aastal Kreenholmi kvartali kahe ajaloolise hoone, Narva kunstiresidentuuri ja Kreenholmi juhtkonna vahel asuvas hoovis. Sinna kerkib kolm lava, kus astub kahel õhtul üles mitukümmend eripalgelist artisti − nii legendid kui ka tulevikutegijad.

Ligemale 30 aastat tegutsenud Londoni klubijazzi trio Red Snapper on tuntud oma teedrajava elektroakustika ning tumeda funk´i, hiphopi, dub´i, psühhedeelse surfi ja afrojazzi sulami poolest. Red Snapper on tuuritanud koos Massive Attacki, The Prodigy ja De La Souliga ning remiksinud Trouble Funki, Garbage´i ja Edwyn Collinsi lugusid. Narvas esitab bänd läbilõiget oma kolme aastakümne loomingust ning tänavu mais ilmunud kaheksanda täispika albumi "Everybody Is Somebody" paladest.

Ukraina elektrofolgi kollektiivi Onuka alustalaks on produtsent Eugene Filatov ning hääleks, näoks ja hingeks laulja-laulukirjutaja Nata Zhyzhchenko. Nende nimi ("onuka" tähendab ukraina keeles "lapselaps") teeb kummarduse Nata vanaisale, kuulsale ukraina pärimuspillide meistrile, kelle loodud instrument sopilka on paljude Onuka lugude kese.

1982. aastast muusiku ja helilooja Heini Vaikmaa juhtimisel tegutsenud Mahavok esineb Narvas algkoosseisu tuumikuga, esitades lugusid nii Vaikmaa värskelt duubelplaadilt "Ajarada" kui ka bändi aegadeüleseid hittlaule ja instrumentaalpalasid. Solistidena astuvad üles nii esimene solist Karl Madis kui ka Heini tütar Anet.

Ka Eesti hiphopi supergrupp A-Rühm toob piirilinna nii uut kui vana. Cool D, Genka, Kozy ja DJ Critikal on käinud stuudios uut albumit meisterdamas. Esiksingel "Üks veel" räägib hiphopi juurtele viidates "sellest, et hea pidu ja oleng ei taha kunagi lõppeda".

Lähinädalatel avalikustavad korraldajad veel hulganisti festivalil üles astuvaid artiste.

Kreenholmi kvartalis ja Gerassimovi pargis leiavad aset ka päevased tasuta üritused linnalava kontsertidest eakate tantsupeoni ning kunstiresidentuuri suveprojektide esitlused. Samuti kutsub festival seiklema Kulgu piirkonna paadigaraažides ehk Narva Veneetsias ning osa saama narvapärasest hommikusöögist ja BAZARi aruteludest. Loomeinkubaatoris OBJEKT toimub traditsiooniline loomemajanduse ettevõtluspäev.

Nii reedel kui ka laupäeval järgnevad kontserdiprogrammile peod jõeäärses muusikaklubis Ro-Ro.

"Station Narva" festivalipassid hinnaga 45 eurot ja üksikpiletid hinnaga 20 eurot on müügil Piletilevis. Festivalipass kehtib kõigil kontsertidel 9. ja 10. septembril ning ettevõtluspäeval OBJEKTis (eelregistreerimise alusel), päevapiletid 9. ja 10. septembri muusikaõhtuil. Ro-Ro klubi jätkupidudele pääseb nii festivalipassi kui ka eraldi pääsmega, mille hind on 10 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles