E, 28.11.2022

Lüganuse volikogu nõustus riigiga koolide üleandmist arutama

Erik Kalda
, ajakirjanik
Lüganuse volikogu nõustus riigiga koolide üleandmist arutama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui kevadel tahtis Lüganuse volikogu Lüganuse kooli sellest õppeaastast kinni panna, siis järgnes sellele protestilaine, kogukonna kohtusse pöördumine ning haridus- ja teadusministeeriumi ettepanek kool riigistada.
Kui kevadel tahtis Lüganuse volikogu Lüganuse kooli sellest õppeaastast kinni panna, siis järgnes sellele protestilaine, kogukonna kohtusse pöördumine ning haridus- ja teadusministeeriumi ettepanek kool riigistada. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Lüganuse volikogu kiitis kolmapäeval heaks vallavalitsusele volituste andmise läbirääkimiste alustamiseks haridus- ja teadusministeeriumiga valla kolme kooli üleandmiseks riigile.

Küsimus puudutab Lüganuse kooli, Kiviõli I keskkooli ja Kiviõli vene kooli pidamise riigile üleandmist, milleks ministeerium on avaldanud valmisolekut.

Vallavalitsuse moodustatava läbirääkimiste töörühma koosseisu peaksid vallavalitsuse esindajate kõrval kuuluma volikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni ning rahandus- ja arengukomisjoni esimees, kõigi kolme kooli direktorid ja hoolekogude esindajad.

Märksõnad
Tagasi üles