Projekti kaassaatejuht, mitmekordne Eesti meister võistlustantsus Stasys Brilis tunnistas, et tantsijate hindamine on keeruline ülesanne, sest füüsilise esituse kõrval on oluline ka loo jutustamine ja hingeline pool ehk see, kuidas tantsija selle läbi elab. "Terviklikkus on see, mis teeb tantsust tantsu," lausus Brilis. Tantsu peab ta üdini positiivseks, sest see toodab metsikus koguses endorfiine, rõõmu ja positiivsust. "Inimesed peaksid rohkem tantsu vaatama ja tantsuga tegelema," on ta veendunud.
Võistlejaid hindavad žürii ja publik
Idavirukatelt laekus saatesse 15 avaldust. Võistlusvoorudesse pääsesid Mamacita pseudonüümi all esinev jõhvilanna Natalja Šabartšina ning Narva ja Sillamäe tantsutrupid.
"Lõpuks ometi on ka Eestis tantsijate heaks midagi ära tehtud!" rõõmustab mõned aastad tagasi ka Venemaa tantsusaates osalenud Šabartšina. "Väga paljud inimesed harrastavad erisuguseid tantse ning on tore, et kõik teisedki nüüd seda mitmekesisust nautida saavad."
Šabartšina sõnul oli võtete korraldus esimese korra kohta väga hea ning tunda oli meeskonnaliikmete tähelepanelikku ja inimlikku suhtumist kõikidesse osalejatesse. "Loodan, et uuel sõul on ees pikk tee, kus on mõndagi õppida nii osalejatel kui ka saate loojatel endil."
Võistlejaid hakkab hindama asjatundlik žürii, kuhu kuuluvad Eesti rahvusballeti esitantsija Jevgeni Grib ning vogue'i ja teiste tänapäeva tantsustiilide pedagoog Jekaterina Makarova. Nendega liituvad erinevad külaliskohtunikud, oma sõna saab sekka öelda ka publik.
Esimene võistlusvoor oli ETV+ ekraanil 24. märtsil. Reedeti astub igas saates kohtunike ja publiku ette kaheksa võistlejat ning selgub, kes tagab endale edasipääsu järgmisesse vooru. Mai alguses toimuvasse finaali jõuab välja kuus võistlejat, kes võidu tantsides selgitavad välja võitja.