VIDEO Eesti saalijalgpalli karika võitis esmakordselt Ida-Viru meeskond

Jõhvi spordihallis peetud Eesti saalijalgpallikarika finaali võitis esmaskordselt Sillamäe NPM Silmeti meeskond. Foto: Erik Gamzejev / Põhjarannik

Jõhvi spordihallis peetud Eesti saalijalgpalli karika võitis Sillamäe NPM Silmeti meeskond, kes alistas finaalis Jõhvi Phoenixi 7:5.

553 pealtvaataja tormilisel kaasaelamisel toimunud finaalmängu domineeris favoriidi seisus olnud Sillamäe meeskond, kes läks juba 16. minutil 5:1 juhtima. Kuid Jõhvi suutis mängu veel põnevaks teha vähendades kaotusseisu 3:5 peale.

Teisel poolajal õnnestus Sillamäel taas kasvatada edu neljale väravale, kuid Jõhvi lõi taas kaks vastu ja pinge püsis viimaste minutiteni.

Finaalmängus lõid kolm väravat nii Anton Pfening (Sillamäe) kui ka Daniila Tsõgankov (Jõhvi).

Et Eesti saalijalgpalli karikas esmakordselt Ida-Virumaale tuleb, sai selgeks laupäeval, kui poofinaalides mängisid Ida-Virumaa meeskonnad üle pealinna meeskonnad. NPM Silmet alistas 7:4 meistrisarja põhiturniiri võitja Bunker Partneri ja Phoenix oli 3:2 parem Kopli Cityst.