Insuldi eest pole keegi kaitstud. Ka noor ja tegus inimene

Copy
Olga Valgepea-Sergejeva ütleb, et kui diagnooside varalaekas on insult, siis ei tasu end veel invaliidiks pidada. Tema ei pea. "Jah, elu on muutunud, enda taastamiseks peab väga palju tegema ja kõik võib-olla ei taastugi. Aga tuleb jääda aktiivseks või alustada aktiivset ja tervislikku eluviisi."
Olga Valgepea-Sergejeva ütleb, et kui diagnooside varalaekas on insult, siis ei tasu end veel invaliidiks pidada. Tema ei pea. "Jah, elu on muutunud, enda taastamiseks peab väga palju tegema ja kõik võib-olla ei taastugi. Aga tuleb jääda aktiivseks või alustada aktiivset ja tervislikku eluviisi." Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

"Ütleme ausalt, te ei näe üldse välja nagu insulti põdenud inimene," tõdes Ida-Viru keskhaigla ülemarst Pille Letjuka, kui kutsus insuldipäeval kuulajate ette Olga Valgepea-Sergejeva. Noorusliku ja särava Jõhvi Kesklinna kooli õpetaja, kelle välimus raske haiguse seljatamist millegagi ei reeda.

Olgal on insuldist möödas peaaegu kaks aastat. Kui see juhtus, oli ta 45aastane. Oli detsember 2022, järjekordne COVIDi laine ja koolis tuli minna üle distantsõppele. "Õpilased ühel pool ekraani oma kodudes ja õpetajad teisel pool klassiruumis või kodus. Minul oli mugavam klassis tööd teha," meenutas ta.

Oli haiguste laine ja ka Olga tundis end ühel hommikul kehvasti. Ometi seadis ta sammud koolimajja.

Tagasi üles