Politsei keelas Aidu tuulepargis viibimise

Põhjarannik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aidu tuulepargi ehitus tänavu märtsi lõpus.
Aidu tuulepargi ehitus tänavu märtsi lõpus. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Politsei- ja piirivalveamet kehtestas rajatavas Aidu tuulepargis kuni esmaspäeva, 22. aprilli viimaste tundideni, viibimise keelu.

Politsei sekkus tuulepargi rajajate vendade Oleg ja Andres Sõnajala ning kaitseministeeriumi vahelisse pikaajalisse vaidlusesse Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) palvel.

TTJA tegi 12. aprillil ettekirjutuse ehitustegevuse peatamiseks Aidu tuulepargis. "Vaatamata ettekirjutusele ja sunniraha hoiatusele jätkus ehitustegevus tänagi," teatas ameti pressiesindaja Anne-Mai Helemäe reede õhtul pärast kella üheksat. "TTJA on hoidnud ehitustegevusel pidevalt silma peal ning täna fikseeritud olukord näitas, et ehitustegevuse jätkumisel oleks olnud pöördumatud kahjud."

Sellest tulevalt tegi TTJA politsei poole ametiabi pöördumise ehitustegevuse reaalseks peatamiseks ja esitatud materjalide põhjal kehtestaski politsei- ja piirivalveamet Aidu tuulepargis viibimise keelu. 

Põhjarannik kirjutas sel nädalal, et ehkki tuuleparki rajav Sõnajalgade firma Eleon Green on oma eelkäija OÜ Kindel Vara aastaid tagasi saadud ehitusloale tuginedes ühe tuuliku Aidus püsti saanud, peab mitu ministeeriumi ehitustegevust ebaseaduslikuks ning nad soovivad ehituse kiiret peatamist. 

Kaks aastat kohtuvaidluse tõttu seisnud Aidu tuulepargi ehitamine võttis uue pöörde märtsis, kui Sõnajalgade perekond tegi juriidilise manööverduse ning alustas tuulikute paigaldamist samuti neile kuuluva ettevõtte nimel, kes aastaid tagasi sai toonaselt Maidla vallalt ehitusloa. OÜ Kindel Vara loaga on ühele tuulikujalale paigaldatud juba uus Eleoni tüüpi tuulik. Just selle tehnoloogia etalonpargiks peaks 30 tuulikuga Aidu park tulevikus saama ning just uute tuulikute sertifitseerimiseks kaks tuulikut kiiresti püsti pannaksegi.

Oleg Sõnajalg ütles sel nädalal Postimehele, et TTJA ettekirjutus on pretsedenditu ja jõhker samm, kuivõrd nende ettevõttel on olemas kõik load ja kõik õigused oma tuulikute püstitamiseks. "Kohalik omavalitsus on korduvalt kinnitanud, et meil on olemas kehtiv ehitusluba ja kõik vajalikud kooskõlastused ning õigused tuulikute püstitamiseks,» kommenteeris TTJA ettekirjutust Eleon AS juhatuse liige Oleg Sõnajalg.

Tagasi üles