Üheksanda balletifestivali peaesineja on Valgevene rahvuslik ooperi- ja balletiteater

Stseen etendusest "Don Quijote".

FOTO: Põhjarannik

Esmaspäeval algas Jõhvi kontserdimajas 5.-8. maini toimuva üheksanda balletifestivali piletite eelmüük. Jaanuaris saavad pileteid osta ainult ЕМТ kliendid ning neile on piletid balletifestivali etendustele 25% soodsamad. Vabamüüki jõuavad piletid 1. veebruarist.

Jõhvi kontserdimaja müügijuht Svetlana Skrebneva ütles, et kuna ЕМТ on Jõhvi balletifestivali esimesi ja peamisi partnereid, on selle firma klientidele mõeldud sooduskampaaniad juba tavapärased ja väga menukad.

"Möödunud aastal müüsime selle kampaania raames kaks kolmandikku balletietenduste piletitest," selgitas Skrebneva. "Arvan, et tänavu on huvilisi veelgi rohkem, kuna eelolev kava koosneb põhiliselt klassikaetendustest ning meie festivalide praktika on näidanud, et need on Ida-Viru balletihuvilistele eriti meelepärased. Seda kinnitab ka fakt, et juba kaheksanda balletifestivali ajal möödunud aasta mais müüsime me kakssada piletit üheksandale festivalile."

Tänavuse festivali peaesineja on Valgevene rahvuslik ooperi- ja balletiteater, kelle esituses saab näha klassikalist balletti: 6. mail on kavas Ludwig Minkuse ballett kolmes vaatuses "Don Quijote", 7. mail aga Rimski-Korsakovi ühevaatuseline ballett "Šeherezade" ja galakontsert.

Üritusi igale vanusele

Svetlana Skrebneva soovitab pöörata tähelepanu ka teistele festivaliüritustele. Ta rõhutas, et tänavust festivalikava koostades püüdsid nad arvesse võtta nii laste, noorte kui ka täiskasvanute eelistusi.

Nagu ikka, toimub laste galakontsert ning kõige väiksematele korraldatakse värvikad balletitunnid. Vanematele lastele ja noortele on suunatud etendus "Aastaajad". "See on nimeka Rootsi orelikunstniku Hans Davidssoni ning tema Eesti rahvusballetis tantsivate poegade Jonatan ja Gabriel Davidssoni ühine kava, kus põimuvad klassikaline orelimuusika, spetsiaalselt loodud koreograafiaga ballett ja meeleolukas luule. "Aastaajad" on korduvalt toonud publikumenu Rootsi ja Taani linnade kirikutes ning kontserdisaalides," rääkis Skrebneva.

Möödunud aastal kutsusid festivali korraldajad publiku esimest korda ka Eesti disaineri moesõule ning seda üritust saatis suur menu. Seetõttu otsustati seda algatust jätkata ning maikuus astuvad vaatajate ette Eesti kunstiakadeemia disainiteaduskonna tudengid ning tuntud Eesti moekunstnik, Montoni naisterõivaste peadisainer ja luksusliku moebrändi Uschanka looja ning tänapäevast etnomoodi tutvustava raamatu "Eesti rahvarõivas ja mood" autor Piret Puppart.

Svetlana Skrebneva sõnul on väga populaarsed ka pärast etendusi toimuvad muusikaõhtud. Tänavu korraldatakse muusikaõhtu koostöös Jõhvi kontserdimaja kohvikuga Noot. See toimub 6. mail ning kuna kohtade arv on piiratud, soovitab Skrebneva piletid juba varakult valmis muretseda, rõhutades veel kord, et alanud kampaania ajal saab enamikule festivaliüritustele osta pileteid soodushinnaga.

Lisainfot eeloleva balletifestivali ja piletihindade kohta leiab internetist aadressilt www.emt.ee ja www.concert.ee.

Tagasi üles