Väravavahi imetõrjed kindlustasid Narvale kolmanda võidu

Kuressaare vastu hulganisti imetõrjeid teinud Richard Aland (hallis vormis) sai kirja nullimängu ja aitas Transil teenida kolm võidupunkti. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Narva Trans sai pühapäeval Eesti jalgpalli meistrisarjas hooaja kolmanda võidu, alistades Kuressaare 2:0.

Mängu kangelaseks kerkis Transi väravavaht Richard Aland, kes hoidis palli väravasse sattumise imetõrjetega ära ka olukordades, kus vastased võrgu sahisemise aimduses hakkasid juba käsi taeva poole tõstma.

Vastupidi ootustele jäi Trans koduväljakul tabelis viimasel kohal oleva Kuressaare vastu jänni. Vastane ründas esimesel poolajal rohkem ja tekitas teisel narvalaste kaitsest läbi nõeludes eriti palju ohtlikke olukordi.

Lisaks Alandi väga heale päevale kasutasid narvalased ära oma vähesed võimalused. Avapoolaja lõpus õnnestus trahvikastis tekkinud saginas Elevandiluuranniku mängumehel Iriel pall vastaste väravasse suunata. Teisel poolajal võttis Martin Käos Kuressaarelt palli ja söötis Eduard Golovljovile, kes nahkkera osava löögiga väravasse toimetas.

Transi ründajale oli see juba kuues tabamus sel hooajal ja meistriliiga väravaküttide pingereas jagab ta teist kohta.

8 mänguga 11 punkti kogunud Trans jagab sama palju mänge pidanud Tallinna Legioniga kolmandat kohta. Kuid selja taga on mitu meeskonda, kes on saanud pidada vähem mänge.