Valges saalis näeb Eesti filmiklassikat

Filmis "Nukitsamees" mängib nimitegelast Egert Soll.

FOTO: Kaader filmist

Põlevkivimuuseumi valges saalis näidatakse 23.- 26. aprillini koolivaheaja puhul Eesti filmiklassikasse kuuluvaid filme.

Teisipäeval, 23. aprillil kell 12.30 näeb Helle Karis-Murdmaa filmi "Nukitsamees".

1981. aastal valminud linateos põhineb Oskar Lutsu samanimelisel lastejutul, mille põhjal on filmi stsenaariumi kirjutanud Helle Karis-Murdmaa, Helgi Oiderma ja Olav Ehala. Dialoogid on kirjutanud Priit Aimla. Filmis kõlab Olav Ehala muusika Juhan Viidingu sõnadele, tantsud on seadnud Mait Agu. 

Samal päeval kell 14 linastub Sulev Nõmmiku film "Siin me oleme". Tegu on 1978. aastal valminud muusikalise mängufilmiga Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel. 

"Kenal suvepäeval veereb ühe Muhumaa rahuliku talu õuele väike sapakas, kust ilmub välja kummaline seltskond: võimukas proua, tema käpa all olev kiitsakas abikaasa ning salapärane punapäine kaunitar. Nad teatavad, et tulid tallu puhkust veetma. Rahulikust puhkusest kujuneb nii pealinnast tulnud suvitajatele kui neid võõrustavatele muhulastele meeletu sündmuste virvarr. Kapriise ja kuraasi täis Kohviveski keerab taluelu pea peale. Nappidesse suveöödesse mahuvad veel kosjad, vastastikune rammukatsumine, angerjad lakas ja palju muud," kõlab filmi sünopsis. 

Kolmapäeval, 24. aprillil kell 12.30 linastub Leida Laiuse ja Arvo Iho "Naerata ometi", mis on loodud Silvia Rannamaa teose "Kasuema" ainetel. Kell 14 näidatakse Leida Laiuse filmi "Ukuaru".

Neljapäeval, 25. aprillil kell 12.30 näeb Peeter Simmi filmi "Arabella, mereröövli tütar" ning kell 14 Leida Laiuse "Kõrboja peremeest".

Reedel, 16. aprillil kell 12.30 saab vaadata Arvo Kruusemendi legendaarset filmi "Kevade" ning kell 14 lõpetab väikese filminädala Kaljo Kiisa "Vallatud kurvid".

Valges saalis on samal ajal avatud Kohtla-Järve kunstnike ühenduse kevadnäitus. Sissepääs filmiseanssidele on näituse pileti alusel, õpilased saavad filme vaadata tasuta. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles