R, 8.12.2023

LÜKKUB EDASI ⟩ Noored täidavad Järve mõisa õue särtsaka muusikaga

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Copy
Pärimusbänd Ehale on üleriigilise konkursi "Noor pärimusbänd 2023" finalist.
Pärimusbänd Ehale on üleriigilise konkursi "Noor pärimusbänd 2023" finalist. Foto: Erakogu

Reedel, 25. augustil toob Järve mõisa õuele elu ajaloohõnguline muusikasündmus "Järwe kõla", kus saab nautida nii folk-, pop- kui ka klassikalist muusikat.

"Järwe kõlal" pakub kontserdielamust noor särtsakas pärimusbänd Ehale, kes on üleriigilise konkursi "Noor pärimusbänd 2023" finalist ning esinenud ka Viljandi folgil ja "Tallinn Music Weekil". Poolteist aastat tegutsenud bänd avaldas äsja uue singli "Isa luige lugu", mille originaalmeloodia on salvestatud 1936. aastal. Varem on kollektiiv välja andnud ka lühialbumi "Üheks".

Järve mõisa õuel esineb ka nii Eestis kui mujal maailmas mitmeid tunnustusi ja rahva südameid võitnud akordioniduo Mikk Langeproon & Henri Zibo. Noored akordionitalendid on kuulsad oma hea sõrmejooksu ja musikaalsuse poolest. Mõlemad muusikud on publikut võlunud ka ETV telekonkursil "Klassikatähed".

"Aitame muusika kaudu Järve mõisa uuele elule," on Kohtla-Järve gümnaasiumi noorte Liisi Kauberi ja Angelica Igoševa soov. Hoogsa ürituse korraldamisse on nad kaasanud palju oma kooli õpilasi, aga ka noori mujalt Ida-Virumaalt.

Noored korraldajad lubavad ka üllatusesinejaid. Kontsertide kõrval on Järve mõisas reedel teisigi põnevaid tegemisi nagu vibulaskmine, ajalootuur, käsitööala, pärimuslikud mängud ja tantsud. Lisaks õhtune jämm, kuhu võib igaüks tulla oma pilli ja häälega.

"Kogu selle toreduse eest ei pea rahakotist midagi välja otsima. Sündmust aitavad rahastada suursponsor VKG ja läbi Hooandja meediaplatvormi paljud inimesed, kellele lähevad korda siinse paikkonna ajalugu ja käekäik. Suureks toeks on olnud Toila vallavalitsus ja Kohtla-Järve gümnaasium," ütles Liisi Kauber.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles