Oled töötanud nii riigi-, era- kui kolmandas sektoris. Millised õppetunde oled ühest, teisest või kolmandast kaasa võtnud?
Mulle teeb aeg-ajalt nalja, et kui ma olin ülikooli ajal AIESECis [rahvusvaheline noorteorganisatsioon − toim.] ja vastutasin inimressursside eest, siis ma mõtlesin: kui ma lähen tööle ja maksan inimestele palka, on nad motiveeritud tegema seda, mida ma tahan. Ma ei oleks saanud rohkem eksida. Näen seda praegu juhi positsioonis iga päev, et sa pead pidevalt motiveerima oma töötajaid, vaatamata sellele, et maksad neile palka.
Samas näitas mittetulundussektori kogemus, mida võivad inimesed oma motivatsiooni najal ära teha, kui nad on asjast huvitatud. Ka Narva kolledžis tehakse väga palju missioonitundest, sisemisest vajadusest anda tagasi ühiskonnale ja regioonile.
Ja mis seal salata − Narva on paljuski kõigi võimaluste maa. Siin on sul tunduvalt rohkem tegevusvabadust kui Tallinnas või Tartus. Narva kolledž on väike organisatsioon, aga kuna meil on niivõrd palju valdkondi, mida peame katma, antakse inimestele paljuski vabad käed.
Osale on see nagu palgalisa?
Kindlasti. Aga on ka neid, kes tahavad, et oleks täpne ametikirjeldus. Siin olen õppinud, et väga oluline on kohanduda oma kolleegide soovidega. See, kuidas mina eelistaksin töötada, tegelikult ei loe, sest inimesed on need, kes toovad tulemuse, ja minu roll on luua neile selleks võimalikult head tingimused.
Tingimused tulemuse toomiseks on olemas, sest mingit katastroofi meil tegelikult ei ole ja arenguplaanid on tehtud. Ajas kolledži roll kindlasti muutub ja peame tegema mõningaid ümberkorraldusi.
Näen, et peame pöörama oma nägu rohkem ettevõtete poole − siiani oleme suhelnud rohkem riigi, kohalike omavalitsuste ja koolidega. Narva kolledž on suureks saamas − oleme 20 aastat vanad − ja peame tegema valikuid. Igale rindele me ei saa trügida. Keskendume IT-le ja õpetajakoolitusele. Olen täiesti kindel, et ka järgmise kümne aasta pärast on kolledž olemas.