/nginx/o/2012/03/13/11990474t1hdefa.jpg)
Kreenholmi pankrotipesast viimased suuremad varad ostnud osaühing Eurotekstiil Group ei leia kõigile seadmetele rakendust ja üritab osa neist edasi müüa.
"Väga paljusid seadmeid me kasutada ei saa ja püüame need maha müüa. Kujutlege tootmisseadmeid 200 miljoni jooksva kangameetri tootmiseks! Selliseid mahtusid on võimatu saavutada," selgitas Eurotekstiil Group juhatuse liige Poleštšuk.
Tema sõnul saab tänasel päeval rääkida vähem kui miljoni kangameetri tootmisest. Tooret hakatakse viimistlemiseks tarnima Venemaalt, Pakistanist ja mujalt.
Tohutud viimistlusseadmed on kaks talve järjest seisnud külmades tsehhides. Sealsamas on ka õmblusseadmed: "Õmblusseadmetega pole midagi juhtunud, need seisavad praegu, sest me ei käivita veel tootmist," lisas Poleštšuk.
Pankrotistunud Kreenholmi Valduse ASi pankrotihaldur sõlmis vara müügilepingu 4. jaanuaril Rootsi ettevõttega Prod i Ronneby AB. OÜ Eurotekstiil Group on rootslaste tütarettevõte. Seadmete, materjalide, pooltoodete, tekstiilikeemia ja Kreenholmi kaubamärgi maksumus oli 1,8 miljonit eurot (koos käibemaksuga).
Kreenholmi tervikvara müük enampakkumisel kestis tulemusteta terve 2011. aasta. Alghinnaks oli 5 miljonit eurot.
Kreenholm, täpsemini kunagise hiigelmanufaktuuri kaks viimast vabrikut - viimistlus- ja õmblusvabrik -, lõpetas töö poolteist aastat tagasi. 2010. aasta 30. novembril välja kuulutatud pankroti tõttu kaotasid töö viimased 568 töötajat. Lõpparve - kokku 1,4 miljonit eurot - said nad kätte juba töötukassast. Kogu vara läks müüki tervikuna.
Kreenholmi Valduse ASi võlad ulatusid pankrotihetkeks 10,2 miljoni euroni.
Manufaktuuri ainulaadse kinnisvara, sealhulgas kudumis- ja kangavabriku hooned, müüs Kreenholmi Valduse AS juba 2007. aastal 22,4 miljoni euro eest firmale Narva Gate. 2008. aastal need vabrikud suleti ning kuni pankroti väljakuulutamiseni töötasid vaid viimistlus- ja õmblusvabrik.