PILDIGALERII: Õppelahingud panid Sillamäe kõmisema

Gerli Romanovitš
, ajakirjanik
Copy

Õppus Kevadtorm on jõudnud lahingute faasi ning esimene suurem tuleproov saadi linnalahingutes Sillamäel. 

Lahingud tõid Sillamäe tänavatele tuhatkond sõdurit, jalaväge toetavaid soomukeid lahingutesse ei kaasatud. Legendi kohaselt pidi kaitseväe 1. jalaväebrigaad kaitsma Sillamäed pealetungiva vastase eest. Vastaste rollis on 2. jalaväebrigaad, mille hulgas on ka tavapäraselt teisele poole kuuluv Viru jalaväepataljon, Kalevi pataljon ning osaliselt ka Scoutspataljon. 

Linnalahing, mida sellel aastal peetakse lisaks Sillamäele ka Kohtla-Järve linnaosades ning Jõhvis, on üks keerukamaid lahinguliike, kus hakkama tuleb saada kitsastes oludes majade, autode ja elanike vahel. 

Pärast kokkupõrkeid kahe osapoole vahel hindavad üksused oma kaotusi ning liiguvad siis uutele positsioonidele. 

Tänavusel Kevadtormil proovitakse tänavu harjutust, kuidas kiirkorras asendada suurte kaotuste korral üksusi, sõdureid ja varustust, formeerides selleks vanemaid reservväelasi.

Tagalapataljoni ülema kolonelleitnant Indrek Lilleoru sõnul on nende ülesanne Ida-Virumaal võtta vastu täiendreservi võitlejad ja suunata nad edasi teistesse üksustesse. Tema sõnul peavad kaotused olema kümme protsenti ja rohkem, et kaaluda täiendreservi kasutamist. Teenistusse jõudmisest kuni üksuse juurde saabumiseni võib kuluda maksimaalselt kolm päeva, mille jooksul jõutakse anda neile esmane värskendusväljaõpe.

Eelmise nädala esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 13 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles