Gurmaanid kogunevad esimesele rääbisefestivalile

Peipsi rääbised.

FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeval, 20. juulil toimub Kasepää laululaval suur rääbise söömise praasnik.

Jõgevamaal Kasepääl on laupäeval kõige tähtsamal kohal Peipsi toit ja päeva peategelane, taasavastamist vajav Peipsi rääbis.

"Aastaid on Peipsi järve kalavarudes olnud suur rääbiseauk, mis nüüd paaril viimasel aastal on hakanud jõudsalt täituma ning kõik võiksid taas nautida Peipsi rääbist," märkis Peipsimaa Kogukonnaköögi eestvedaja Tauno Laasik.

Festivalil näitavad parimad rääbisekokad tasuta õpitubades, mida rääbisest kõike teha saab ja kuidas ta maitseb. Ühe õpitoa viib läbi Pihkva linna parim restoranikokk, kes tutvustab rääbise valmistamise retsepte teiselt poolt Peipsi järve.

Festivalialal on avatud ka Peipsi parimate toiduvalmistajate ja tootjate müügikohad, kus peale peategelase rääbise pakutakse nii kohapeal maiustamiseks kui ka kaasa ostmiseks kõike muud maitsvat, mida Peipsi ääres tehakse.

Lastele pakuvad tegevusi Tartu loodusmaja kalaõpe ja Lõuna-Eesti kalastajate klubi õngeõpe, kohal on ka miniloomaaed koos hobusesõiduga.

Söömispidu toimub kella 11-16 ja päeva juhib Linnateatri näitleja Mart Toome.

Rääbisepäeva lõppedes jätkub samal platsil muusikafestival "Peipsi romantika". Reedel algaval festivalil astuvad kahe päeva jooksul üles Ivo Linna, Tanel Padar, Maarja-Liis Ilus, Antti Kammiste ja Supernova, Robert Linna, Eneseimetlejate Klubi, Uudo Sepp ja Dagö. 

Tagasi üles