Allan Vainola võtab 2002. aastast aktiivselt tegutsenud Sõpruse Puiestee sisu ise kokku sõnadega, et lisaks löövale tekstile on seal oluline muidugi ka muusika.
"Fenomen on Mait Vaik ise, kes on väga hea poeet, võiks isegi öelda, et geniaalne. Tema tekstid on sügavad ja läbimõeldud. Ja bänd oskab neid tekste vormistada: oleme eluaeg, võib öelda, et lapsest saati koostööd teinud ja tänu sellele saame teineteisest hästi aru, oskame teineteise mõtteid tabada. Lisaks on bändis koos väga professionaalsed muusikud − iga pillimees eraldi võetuna on väga hea. Pikk koostöö annab ka hea kokkumängu − sestap kõlab muusika hästi. Meile endale kõigile meeldib koos musitseerida ja me teeksime seda ilmselt ka siis, kui sellega midagi ei teeniks. On olemas kunstiline huvi sellist muusikat teha," rääkis Vainola Põhjarannikule.
Bändi idee ise olevat aga saanud alguse juba 1992. aastast, mil ansambli ristiisa Andres Rooväli käis välja mõtte teha kerget elektroonilist muusikat, mis läheks laiadesse massidesse, kuid mille sõnum oleks varjatult sügav. Praeguseks on muusikaliste vormide piirid avardunud ja elektroonika kõrval domineerivad "klassikalised" instrumendid.
1965. aastal sündinud Vainola ütleb enda tausta kohta, et on punkar 1980. aastate algusest, mil punk üldse maailma tuli. "Tegin ka punkbände. Ses mõttes on mu looming ajas muutunud, aga pungile olen sisult truuks jäänud. Sõpruse Puiestee pole ühestki otsast muusikaliselt punk, aga mina mõtteliselt olen. Mulle ei meeldi vägivald vähemuste kallal ja mulle meeldib olla individuaalselt mõtlev inimene," räägib Vainola.