T, 21.03.2023

Juuli esimene pool on Ida-Virumaal täis muusikat

Põhjarannik
Juuli esimene pool on Ida-Virumaal täis muusikat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaiko Epilk.
Vaiko Epilk. Foto: Eesti Kontsert

Erki Pärnoja, Vaiko Eplik, Jaan Pehk, Helin-Mari Arder ja Raivo Tafenau on vaid mõni särav näide neist häist Eesti muusikuist, kelle kontserdid kõlavad 2.-18. juulini festivali "7 linna muusika" eriprogrammis Ida-Virumaal.

Igasuvine "7 linna muusika" on üks väheseid festivale, millel õnnestus oma kava suures osas säilitada, ehkki oodatud välisesinejad seekord Eestisse ei saabu. Kontserdikohtade valikul on silmas peetud Ida-Virumaa eripalgelisust: moodne Tulivee salapiirituseveo muuseum mere kaldal, Kohtla-Järve renoveeritud kultuurikeskus, Tartu ülikooli Narva kolledž ajaloolisel raeplatsil, Kohtla-Nõmme laululava, maaliline Toila Oru park ja muidugi Jõhvi kontserdimaja.

"Tänavu suvel, mil maailm on ootamatult väiksem ning võimalused reisimiseks ahtad või keerulised, tasub kindlasti rohkem Eestit avastada ning Ida-Virumaa väärib tähelepanu. Eesti Kontsert annab veel ühe toreda lisapõhjuse siia tulemiseks," ütles Jõhvi kontserdimaja juht Piia Tamm.

Festivali "7 linna muusika" eriprogramm algab neljapäeval, 2. juulil Kohtla-Järvel Orthodox Singersi ja dirigent Valeri Petrovi kontserdiga "Damaskuse kirikukellad". Päev hiljem, 3. juulil ootab Raivo Tafenau kvartett muusikasõpru Narva kolledžisse džässiõhtule "Põhjala kontrastid" ning Vaiko Eplik ja Jaan Pehk samal ajal Tulivee villasse. Järgnevatel päevadel kõlab Ida-Virumaal Norah Jonesi ja Michael Bublé looming Birgit Sarrapi ja Lauri Liivi esituses, toimuvad väelaulude öökontsert, Stefani ja Ingeri piknikukontsert ning Erki Pärnoja soolokontsert "Leva", kuuleb filmimuusikapärle, Siim Aimla ja Eleryn Tiidu funk'i ja Helin-Mari Arderi bossanovat ning Toila Oru pargis näeb isegi öökino.

Kokku leiab kavast 11 omanäolist kontserti, paljud neist tasuta. Festivali ajal toimub Jõhvi kinos ka tasuta Euroopa filmide eriprogramm "Loovus".

"Tuletan kõigile meelde, et juulis kehtivate tervisenõuete tõttu on kohtade arv piiratud nii sise- kui ka välikontsertidel. Soovitan piletid osta eelmüügist ning saabuda tasuta üritustele aegsasti," lausus Tamm. "Et kontsertide külastamine oleks ohutu, palume kinni pidada kolmest reeglist: hoiame distantsi, peseme käsi ning jääme haigena koju."

Märksõnad
Tagasi üles