Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinlane jooksis Sillamäel 12 tunniga ligemale 140 kilomeetrit

Vladmir Frolovile kuuluvad nüüd Eesti rekordid nii 24 kui ka 12 tunni jooksus ja mõlemad on püstitatud Sillamäel. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Laupäeval sündis Sillamäe rannapargis nii Eesti meeste kui ka naiste rekord 12 tunni jooksus.

Tallinlane Vladimir Frolov jättis rannapargi kahe kilomeetri pikkusel ringil hommikul kella 8st kuni õhtul kella 8ni kestnud jooksuga selja taha 139,762 kilomeetrit ehk sama pika maa, kui on Sillamäelt Tartu külje alla. Frolov parandas Margus Luhtojale kuulunud Eesti rekordit poole kilomeetri võrra.

Läinud sügisel püstitas Frolov Sillamäel ka Eesti rekordi 24 tunni jooksus, läbides ööpäevaga 237,03 kilomeetrit.

Uue Eesti naiste rekordi 12 tunni jooksus püstitas Keilast pärit Liina Kesamaa, kes jõudis läbi joosta 120,072 kilomeetrit ja parandas tema enda nimel olnud eelmist Eesti rekordit koguni viie kilomeetriga.

Uue Ida-Virumaa rekordi sel alal püstitas üks selle võistluse korraldajaid Aet Kiisla, kel õnnestus esimest korda läbida poole ööpäevaga üle 100 kilomeetri − 101,562 km.

Äsjane võistlus oli omapärane, kuna tegu oli niinimetatud iseteenindusjooksuga, kus osalejad pidid ise hoolitsema nii joogi kui ka söögi eest. Samuti ei jagatud auhindu. Ühiselt maksti kinni vaid elektroonilise ajavõtu korraldamine.

Sügisel toimub Sillamäel samal rajal traditsiooniline 24 tunni jooks.

Tagasi üles
Back