P, 26.06.2022

Ida-Virumaale jõudnud Ukraina poiss soovis sünnipäevaks isa, keda tal enam pole

Erik Kalda
, ajakirjanik
Ida-Virumaale jõudnud Ukraina poiss soovis sünnipäevaks isa, keda tal enam pole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Artur Põld on pastoritöö kõrval lisaks Ukraina pagulaste aitamisele ametlikult määratud ka nende hingehoidjaks. Sama tööd teeb ta veel kahes hooldekodus. Heategevusega on ta tegelnud juba aastaid, praegu on näiteks seotud ka toidupanga tegevusega.
Artur Põld on pastoritöö kõrval lisaks Ukraina pagulaste aitamisele ametlikult määratud ka nende hingehoidjaks. Sama tööd teeb ta veel kahes hooldekodus. Heategevusega on ta tegelnud juba aastaid, praegu on näiteks seotud ka toidupanga tegevusega. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jõhvi metodisti kiriku pastor Artur Põld on Ukraina sõja esimestest päevadest alates tegelnud ukrainlaste abistamisega. Muu hulgas tegeleb ta sõjapõgenike vastuvõtu, nende majutamise, toitlustuse ning hingemuredega. Temale on iseenesest mõistetav sõita keset ööd Narva piiripunkti, et võtta sealt auto peale ja tuua kirikule kuuluvasse Lüganuse vallas Aa külas asuvasse puhkelaagrisse järjekordne ports põgenikke, kus lisaks majutamisele nende lugusid kuulata ning sageli koos ka nutta.

Kuidas Ukraina pagulased teie juurde satuvad?

Need on peamiselt venelaste poolt [okupeeritud aladelt] Venemaale saadetud ukrainlased, kes on läbinud filtratsioonilaagrid, kus nad on igasuguseid alandusi üle elanud. Nad on tulnud läbi Ivangorodi siia. Kõige suurem rühm, kes tuli, oli 23 inimest, kes said öösel kell kolm üle piiri. Viisin nad meie Aa laagrisse.

Märksõnad
Tagasi üles