T, 6.12.2022

Alutaguse vald kutsub mõisakohvikute rallile

Põhjarannik
Alutaguse vald kutsub mõisakohvikute rallile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohvikuralli avab kell 10 Iisaku mõisapargi kadunud mõisa kohvik Kaseväljal. Muusika eest hoolitseb Tartu ansambel Äge Brass.
Kohvikuralli avab kell 10 Iisaku mõisapargi kadunud mõisa kohvik Kaseväljal. Muusika eest hoolitseb Tartu ansambel Äge Brass. Foto: Facebook

Laupäeval, 13. augustil avavad Alutaguse vallas riburada uksed mõisakohvikud koos põneva kultuuriprogrammiga. Nii Iisakus, Tudulinnas, Mäetagusel, Pagaril, Illukal kui ka Kiiklas on kohvik avatud kolm tundi.

Mõisakohvikute ralli avab kell 10 Iisaku mõisapargi kadunud mõisa kohvik Kaseväljal. "Head ja paremat kodukohvikus pakuvad Iisaku näitering ja memmed, lisaks tuleb kohale kohalik toitlustaja Lammas ja Roos koos teada-tuntud suussulavate pavlovatega. Muusika eest hoolitseb Tartu ansambel Äge Brass," tutvustas Alutaguse huvikeskuse kultuuritöö koordinaator Grete Habakukk.

Tudulinna hääbunud mõisa kohvik tegutseb alates südapäevast kogukonnamaja kõrval asuvas pargis. Muusikalist elamust pakub Saku mandoliinide orkester. Sealse kogukonnamaja perenaine Gerri Lehismets lubas, et Tudulinnas astub lavale enam kui 20 liiget. "Nende au on olla suurim koosseis, kes korraga on mõisakohvikute päeval esinenud."

Mäetagusel kõlab kaunis luule ja muusika

Kolmas mõisakohvik kutsub Mäetagusele. Kell 14 avatakse Tagavälja talu koduköögi kohvik viinaaida ees ja juba pool tundi hiljem astuvad mõisatagusel laval publiku ette Kristiina Ehin ja Silver Sepp. Kuulda saab kaunist luulet ja omapärastel pillidel kõlavaid muusikarütme. Kavas on ka ekskursioon mõisas koos Heldi Aiaga.

Seejärel tasub võtta suund Pagari kaunisse mõisaparki, kus algusega kell 16 pakutakse programmi noorimale publikule. Külas on lasteteater Rõõmulill etendusega "Pipi teeb tempe". Lisaks on oodata lõbusaid mänge ja meisterdamisi koos Pipi ja Härra Nilssoniga. Pagaril avavad kohviku Mäetaguse vabatahtlikud päästjad, kes jagavad ka tuleohutusinfot. Kõike head ja paremat pakub ka Kene Cateringi kohvik.

Eelviimane mõisakohvik avab kell 18 uksed Illuka mõisa juures, kus kehakinnituse eest hoolitsevad Helen ja Elle. Enne kontserdi algust räägib mõisast ja selle ajaloost sealne perenaine Ene Raudar. Kaunist muusikat Illuka mõispargis esitavad Marek Sadam ja Robert Rebane.

Kiiklas tegevust terveks päevaks

Pika kohvikuralli lõpetab Kiikla mõisapargis Maadaami kohvik. Kultuuriprogrammile panevad punkti kell 20.30 Kiikla näiteringi Käbid ja Kännud kodulooline teatritükk "August ja Julia", mis esietendus maikuus, ning muusikakollektiiv Moonaküla Muusikaakadeemia.

Kiiklas algab programm tegelikult juba kell 11, mil avatakse Kiikla traditsiooniline kiigepäev, mis sellel aastal kannab nime "Sild läbi sajandite".

Märksõnad
Tagasi üles