P, 2.10.2022

Seeneõnn võib veel pöörduda

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Seeneõnn võib veel pöörduda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
eenenäitus jääb pühapäeval Alutaguse rahvuspargi keskuses ära. Näiteks 2018. aasta Kauksi seenenäitus tegi liigirikkuselt ära nii Eesti loodusmuuseumi kui ka Sagadi metsamuuseumi väljapanekule ning tookord oli esindatud 196 liiki seeni.
eenenäitus jääb pühapäeval Alutaguse rahvuspargi keskuses ära. Näiteks 2018. aasta Kauksi seenenäitus tegi liigirikkuselt ära nii Eesti loodusmuuseumi kui ka Sagadi metsamuuseumi väljapanekule ning tookord oli esindatud 196 liiki seeni. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik / Arhiiv

Seenerindelt tuleb vastuolulisi teateid: Eesti loodusmuuseum ütleb, et Ida-Viru seened päästsid nende väljapaneku, RMK jätab aga oma igasügisese seenenäituse Kauksis ära. Voka seenetarga Juhan Neilandi viimane metsaskäik kütab lootusi, et korvid siiski tühjaks ei jää.

Pühapäeval pidanuks Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuses Kauksis tulema traditsiooniline seeneperepäev, kus saanuks uurida eri seeneliike ning maitsta vähem tuntud, aga häid söögiseeni. Külastuskeskuse teabejuhi Aune Ferscheli sõnul tegi korraldustiim nädala algul raske otsuse: üritus jääb pühapäeval ära.

"Ei ole midagi näidata ega ka degusteerimiseks pakkuda. Näiteks teisipäeval leidsime ühe kukeseene, kolmapäeval leidsid lapsed ühe puraviku... Kümne liigi pärast ei ole mõtet näitust teha, me ei taha olla viletsamad kui eelmisel aastal," rääkis Ferschel.

Märksõnad
Tagasi üles