L, 23.09.2023

Eesti lipu päeva tähistatakse kogu maakonnas

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Ameerika mereväe Euroopa üksuste bänd Flagship esineb 2. juunil Sillamäel.
Ameerika mereväe Euroopa üksuste bänd Flagship esineb 2. juunil Sillamäel. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Ida-Virumaa omavalitsuste liit kutsub tähistama Eesti lipu päeva 4. juunil nii oma majal lipu heiskamise kui ka avalikel üritustel osalemisega.

"Pöörame rohkem tähelepanu Eesti riigilipule, ühistele väärtustele ja ühtehoidmisele. Kutsume kõiki osalema ka pidulikel lipupäeva sündmustel maakonna erinevates paikades. Näidakem üles oma austust ja armastust Eesti lipu, riigi ja ühiste väärtuste vastu lipu heiskamisega ametiasutustele, kortermajadele ja eramutele ka kõikidel teistel riigipühadel ja tähtpäevadel!" seisab omavalitsusliidu üleskutses.

Lipupäeva sündmused algavad juba reedel, 2. juunil kell 14 Sillamäe Vanalinna kooli lipuväljakul, kus esinevad Sillamäe põhikoolide õpilased ning USA mereväe Euroopa üksuste bänd Flagship. Flagship on popmuusikaansambel, mis keskendub eelkõige praegustele hittidele, klassikalisele ja modernsele rokile, funk-, soul-, R&B ja kantrimuusikale.

Ülejäänud lipupäeva üritused on 4. juunil.

Alutaguse vallas kogunetakse kell 7.45 Pagari mälestuskivi ja seltsimaja juurde. Pidulikul lipuheiskamise tseremoonial osalevad kaitseliit, kodutütarde ja Noorte Kotkaste Alutaguse maleva Mäetaguse rühmad. Kell 18 toob Pille Lille muusikute fond Iisaku rahvamajas lavale akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon. Kontserdile "Sinine ja must ja valge kaunistagu Eestimaad!" on vaba sissepääs.

Narva-Jõesuu linnas algab Eest lipu päev kell 8 Laagna külas Vanatare seltsimaja juures. Lipp heisatakse ka kell 9.30 Narva-Jõesuu sadamas, kus toimub Hungerburgi regati teine päev ja esineb tantsukollektiiv Kullerkupp.

Narva linnuses osalevad kell 10 Eesti lipu päeva tähistamises rahvatantsuansambel Jun-Ost ja noorkotkad.

Jõhvi vallas toimub üritus "Eesti lipp 139" kell 10 Heino Lipu staadionil ning Kohtla-Järve linnas kell 10 Ahtme väljakul, kus osalevad Ahtme, Tammiku ja Maleva põhikooli õpilased.

Lüganuse valla rahvas peab Eesti lipu päeva kell 10 Püssi kultuurimaja esisel platsil, kust saab stardi Püssi jalgrattamatk.

Riiklik tähtpäev

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti üliõpilaste seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel, 4. juunil õnnistati ja pühitseti see Otepää kirikus. Tänavu möödub 139 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest. Riikliku tähtpäevana tähistatakse Eesti lipu päeva alates 2004. aastast.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles