R, 8.12.2023

Narvas mürisevad nädalavahetusel retroautod ja -mootorrattad

Põhjarannik
Copy
Retroauto.
Retroauto. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik / Arhiiv

Laupäeval, 19. augustil kella 10-19 toimub Narvas Narova ärikeskuse näitusesaalis retromootorrataste ja -tehnika sõu "Narva Retro Custom Show". Tehnikahuvilised saavad lisaks autode ja mootorrataste uudistamisele meistriklassides osaleda ja omavahel kogemusi jagada.

Moto- ja autonäituse korraldaja on Narva mootorratturite klubi Magnum MC. Seda esindav Aleksandr Brokk märkis, et neil on kavas mootorrataste ja autode restaureerijate oskusi ja tööd tutvustav rahvusvahelise mõjuga kogupereüritus. Külalised saavad jälgida tellimusel mootorrattaid valmistavate minitöökodade tööd, tutvuda vanatehnika restaureerimise vaevanõudva protsessiga, kuulata ekspertide arvamusi ning auto- ja mootorrattaomanikega niisama suhelda. Lapsi ja noori ootavad meelelahutusprogramm ja meistriklassid.

"Sellised üritused on vajalikud, et nii Eesti kui ka mujalt pärit moto- ja autohuvilised saaksid koostööd teha ning oma teadmisi ja kogemusi jagada," sõnas Brokk.

Narova ärikeskuse suures näitusesaalis on sel päeval väljas mitmesugust tehnikat: eritellimusel valmistatud mootorratastest kuni seeriatootmisest pärit retroautode ja mootorratasteni välja. Neist mõne vanus ületab Broki sõnul 85 aastat.

Kogu päeva kõlab laval kontserdiprogramm, kus astuvad üles Riia bänd O'Morales ja kohalik ansambel Favorit. Avatud on temaatiline kohvik Magnum.

Sissepääs sõu territooriumile on tasuline, pilet maksab 5 eurot. Motoklubi toetavad Narva linnavalitsus ja USA saatkond Eestis.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles