Jõhvi värske eelarve võib jõuda õiguskantsleri lauale

Jõhvi volikogu koalitsioon hääletas neljapäeval vallavalitsuse esitatud eelarve heakskiitmise poolt, kuigi opositsiooni väitel pole see õiguspärane.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jõhvi opositsioon võib pöörduda õiguskantsleri poole küsimaks hinnangut, kas neljapäeval heaks kiidetud Jõhvi eelarve võeti vastu õiguspäraselt. 

Opositsiooni pahameele põhjustas asjaolu, et 24. jaanuaril volikogus arutusel olnud eelarve eelnõu erines kardinaalselt sellest, mis esitati volikogule esimesele lugemisele mullu 1. detsembril. "See on hoopis teine eelarve ning neid muudatusi ei saa käsitleda parandusettepanekutena," ütles reformierakondlane Aivar Surva. Opositsiooni ärritas seegi, et viimane eelarve variant saadeti volikogu liikmetele alles istungipäeva, neljapäeva hommikul.

"Alates detsembrist on meile esitatud juba neli erinevat eelnõu," sõnas opositsiooni kuuluv Niina Neglason.

Vallavanem Martin Repinski seevastu leidis, et vallavalitsus on eelarvele lihtsalt teinud muudatusettepanekuid ning seetõttu on kõik korrektne. 

Ent sellisel moel eelarve vastuvõtmist ei toetanud ka koalitsiooni kuuluv Keskerakonna fraktsiooni liige Allan Mänd. Ta ütles, et sellise eelarve vastu oli ka eelarve- ja majanduskomisjon, mille esimees ta on. "Siin on nii palju rikkumisi, et polegi midagi rääkida," sõnas Mänd, lisades, et püüdis koalitsioonikaaslastele küll selgitada, et sel moel eelarve vastuvõtmine on õigusvastane, kuid teda ei kuulatud. 

Niina Neglasoni sõnul pole Jõhvi ajaloos varem seda juhtunud, et volikogu võtab vastu eelarve, mida ei toeta eelarve- ja majanduskomisjon. 

Aivar Surva ütles, et opositsioon kavatseb pöörduda õiguskantsleri poole saamaks hinnangut, kas Jõhvi tänavuse eelarve vastuvõtmine oli õiguspärane või mitte.  

Jõhvi valla tänavuse eelarve maht on 21,2 miljonit eurot. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles