Dmitrijev loobus ühest toolist, et Ratase valitsus ei langeks

Dmitri Dmitrijev. MATTI KÄMÄRÄ

FOTO: Põhjarannik

Riigikogu liige Dmitri Dmitrijev loobus Lüganuse volikogu tööst järgmiseks kolmeks kuuks, kuna argipäeval pealinnast Ida-Virumaale sõitmine jätaks riigikogu koalitsiooni ilma veel ühest häälest. 

Lüganuse volikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Dmitri Dmitrijev peatas oma volitused Lüganuse volikogus kolmeks kuuks. Kaks varasemat korda volikogust puudunud Dmitrijev ei jõua istungile ka sel kolmapäeval ning see viiks automaatselt tema volituste peatamiseni. Selle vältimiseks peatas ta ise oma volitused kolmeks kuuks. "Ma oleks hea meelega teinud seda üheks kuuks, aga seadus seda ei luba. Olen sundseisus," ütles ta.

Põhjus, miks Dmitrijev volikokku ei jõua, on selle toimumise aeg. Lüganuse volikogu peab oma istungeid kolmapäeviti. "Olen palunud viia istungid üle neljapäevale, kuid kahjuks pole seda aega muudetud," ütles ta. Riigikogu liige tunnistas, et kuna valitsuskoalitsiooni toetajate arv parlamendis on jäänud napiks, on iga hääl ja selle viibimine istungil oluline, mistõttu ta lihtsalt ei saa endale puudumist lubada.

Kui Dmitrijev peatas oma volitused alates 6. oktoobrist, siis esmaspäeval tuli uudis, et Isamaa fraktsioonist lahkus Tiina Kangro. See tähendab, et Jüri Ratase valitsusest sai vähemusvalitsus, mille toetajate arv on 50.

Sel kolmapäeval toimuval Lüganuse volikogu istungil on päevakorras vallavanem Andrea Eiche umbusaldushääletus, mille algatas Dmitrijevi poolt seni juhitud Keskerakonna fraktsioon. Opositsioonil on Lüganuse volikogus üks hääl vähem kui koalitsioonil

Pikemalt saab  Dmitrijevi valikutest ja Lüganuse volikogus eelseisvast umbusaldushääletusest lugeda teisipäevase Põhjaranniku paberlehest.

 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles