Juba sel laupäeval kaigub Kohtla-Nõmmel taas "Mägede hääl"

Nagu ütleb festivali "Mägede hääl" ideoloog Raul Saaremets, on festivali peategija kogu selle atmosfäär, mille üks oluline osa on ulmeline industriaalmaastik.

FOTO: Aleksander Kelpman

Sel laupäeval, 29. juunil Kohtla-Nõmmel Eesti kaevandusmuuseumi alal kolmandat korda toimuv festival "Mägede hääl" avalikustas kogu programmi ja ajakava. Festival algab uhke Kohtla-Nõmme noortebändide esinemise ning rulapargi avamisega.

Festivaliala avatakse laupäeval, 29. juunil kell 14, esimesed esinejad on Kohtla-Nõmme noortebändi konkursi võitjast punkroki kamp Suur Vanker ja Sillamäe funk-bändi Smoke'N'Smile DJ Simonred.

Tänavuse "Mägede hääle" ligi 40 artisti ja DJd esinevad neljal laval, milleks on suures tsirkusetelgis asuv pealava Kohtla-Raju, uut skate-parki sisse õnnistav Rulapargi lava, peosarja Tjuun In staap Katlamaja ning veidramaid võnkeid väljutav Kaevuripuhvet. Tsirkusetelk, mis mahutab rohkem kui 300pealise publiku, tagab selle, et festival on nii-öelda ilmakindel.

Kuni pühapäeva hommikutundideni kestva muusikaprogrammi väliskülalised on Ühendkuningriigi teknoduo Rezzett, Ukraina surfiroki bänd Chillera ja Venemaa d'n'b produtsent Electrosoul System. Kodumaise valiku seas on Anna Kaneelina hingeavardav Americana noir, Mart Avi žanriülene tulevikumuusika, YASMYNi & Mick Mooni ajastukohane r&b ja träpi sulam, Doktor Normali filtreerimata retroräpp ning Eesti alternatiivmuusika väljadele hiljuti ilmunud superkombod Diversicolor ja Seltskond Pargis. 

Kell 15 algab kaevanduspargi aherainemäe jalamile rajatud ainulaadses betoonrajaga rulapargis rulavõistlus, mille heliriba eest hoolitsevad Haigla Rulapargi DJd koos erikülalistega. Rulapargi avavad pidulikult Toila vallavolikogu esimees Roland Peets ja Haigla Rulapargi vedaja Kristopher Luigend.

Festivali raames avatakse Eesti kaevandusmuuseumi galeriis Eesti vanima punkari Uno Lauri isikunäitus ning spetsiaalses näitusetelgis saab näha Kohtla-Nõmme lugu jutustavat väljapanekut.

Toidu ja joogi tagavad festivalil FSi, Riiman One'i ja Maitsekoosluse toiduautod, jäätist pakkuv Göök & Fresko, Rootsi kohvibaar, Viru õlletehas ja Moe viinavabrik.

Täpsemat kava näeb veebiaadressil magedehaal.ee.

Festivali "Mägede hääl" korraldajad pälvisid 2018. aasta alguses maakonna aasta tegija tiitli, mille võtsid Jõhvi kontserdimajas vastu Ivar Murd ja Raul Saaremets.

Festivali toimumispaik Eesti kaevandusmuuseum on oma valdkonnas üks ainulaadsemaid muuseumikomplekse mitte ainult Eestis, vaid terves maailmas. 2001. aastal suletud Kohtla kaevanduse alale rajatud muuseum kätkeb kogu Eesti põlevkivi kaevandamise ajalugu, mis sai Kohtla-Nõmmel tööstuslikult alguse 1937. aastal.

Tagasi üles