Jõhvi kooli on õnnistatud särava inglise keele õpetajaga Brasiiliast

Priscila Portes: "Olen päriselt tänulik võimaluse eest elada Eestis ning olen valmis kõigile oma lugu jagama. Samuti ma loodan, et inimesed avanevad väljastpoolt tulnutele senisest rohkem ega võta meid kui konkurente. Oleme siin, et jagada oma teadmisi ja teiega koos õppida."

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Alates 2017. aasta sügisest on Jõhvi gümnaasiumis inglise keele õpetaja Priscila Portes de Oliveira (31) Brasiiliast. Noor naine tunnistab, et ehkki ta ei kujuta end elu lõpuni kuhugi paikseks jäävana, on ta Eestis õpetades leidnud rahulduse ja arvab, et välismaalastel nagu tema on Eestile üksnes lisaväärtust anda. Seda võivad kinnitada ka tema õpilased, kelle arengust ta vaid rõõmu tunneb.

Tellijale

Alustame algusest. Kuidas teist 2017. aasta sügisest Jõhvi gümnaasiumi inglise keele õpetaja sai? 

Sündisin Curitibas, mis on Brasiilia lõunaosas asuva Parana osariigi pealinn. 18aastasena tekkis võimalus sõita kaheks aastaks Londonisse Malwer House`i keeltekooli õppima. Olin alati igatsenud välismaale, et omandada seal elamise kogemust. Vanemad olid täielikult selle vastu, sest Brasiilias on tava, et kui oled juba lõpetanud gümnaasiumi, pead minema ka ülikooli. Kui seda ei tehta, peetakse seda ajaraiskamiseks: oled luuser, pole tulevikuväljavaadet.

Tagasi üles