Saada vihje

Eduard Bornhöhe Jõhvis ehk “Meie reliikvia on vabadus“

Graafik Richard Kaljo gravüür Eduard Bornhöhest, mis oli väljas ka Jõhvi linnagaleriis 2012. aastal toimunud näitusel, kus sai vaadata erinevate kunstnike teoseid Bornhöhest.
Graafik Richard Kaljo gravüür Eduard Bornhöhest, mis oli väljas ka Jõhvi linnagaleriis 2012. aastal toimunud näitusel, kus sai vaadata erinevate kunstnike teoseid Bornhöhest. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Nii nagu Võrus on oma Kreutzwald ja Pärnus Lydia Koidula, võib Jõhvi olla uhke oma vaieldamatu seose üle Eduard Bornhöhega, sest see mitmekülgselt andekas kirja- ja rännumees on just Jõhvi oma selge jälje jätnud, tõdeb kirjanik EEVA PARK.

Kui ma Eduard Vilde 160. sünniaastapäeva vastse tähistamise puhul pidin süvenema kuulsa kirjamehe ellu ja loomingusse, kerkis otse loomulikult esile ka teine Eduard: Eduard Bornhöhe, Vilde tädipoeg, kelle kohta on kirja pandud, et "ta on üks eesti rahvahulkade armastatumaid ja tuntumaid autoreid". Aga samas ehk tundmatumaid, sest kuigi kõik me teame filmi "Viimne reliikvia" ning ka uuemat kinoteost "Kuulsuse narrid", siis sellele, et need filmid põhinevad Eduard Bornhöhe teostel "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad" ja "Tallinna narrid ja narrikesed", mõtlevad vist küll vähesed.

Lai annete skaala: kirjanik, muusik, kunstnik...

Kommentaarid
Tagasi üles