Ööpäevaga lisandus Ida-Virumaal kaks koroonahaiget

Koroonaviiruse mobiilne testimispunkt Ida-Viru keskhaigla juures.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Viimase ööpäeva jooksul laekunud testide tulemuste põhjal lisandus Ida-Virumaal kaks koroonaviirusesse nakatunut. Alates epideemia algusest on Ida-Virumaal diagnoositud 63 inimese haigestumine. 

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul on kaks uut nakatunut Kohtla-Järve elanikud, kelle puhul võis positiivset proovi eeldada, kuna nad elavad samas leibkonnas inimestega, kellel oli juba varem koroonaviirus diagnoositud. 

Andmete täpsustamisel lisandus üks haigusjuhtum veel ka Mäetagusel asuvas Alutaguse hoolekeskuses. Seal on esmaspäeva hommiku seisuga tuvastatud koroonaviirus 15 elanikul ja 2 töötajal. Üks haigestunututest, 90aastane mees, suri ööl vastu teisipäeva Ida-Viru keskhaiglas. 

Nendest proovidest, mis on võetud Estonia kaevanduse töötajatelt, kes puutusid kokku ühe oma nakatunud kolleegiga, ei ole Marje Muusikuse sõnul ükski seni positiivseks osutunud. Samas ei osanud ta öelda, kas kõigi võetud proovide tulemused on laekunud või mitte. 

Ida-Virumaa omavalitsustest on koroonaviirust seni kõige rohkem diagnoositud Alutaguse valla elanike seas - 25. Neist 17 tulid Alutaguse hoolekeskusest ja ülejäänud Iisakust ja selle lähipiirkonnast. 

Kohtla-Järvel on haigusjuhte 17, Narvas 8, Jõhvis 5, Sillamäel 4, Lüganusel 3 ja Toilas 2. Ühtegi nakatunut ei ole seni Narva-Jõesuu elanike seas. 

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis kokku 864 COVID-19 viiruse testi, millest üks protsent ehk 11 osutusid positiivseks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (6), Saaremaal (3) ja Ida-Virumaal (2).

6. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest (55 naist ning 74 meest), kellest 14 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 62 inimest. COVID-19 tõttu suri viimase ööpäeva jooksul 4 Kuressaare Haiglas ravil viibinud patsienti: 60- aastane ja 72-aastane mees ning 78-aastane ja 86-aastane naine. Kokku on Eestis COVID-19 viiruse tõttu surnud 19 inimest.

Eestis on kokku tehtud 21 866 testi, nendest 1108 ehk 5% olid positiivsed. Nendest 38% on Saare maakonnast ja 31% Harju maakonnast. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart<http://www.terviseamet.ee/koroonakaart>.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus:

Täna hommiku kella 07:00 seisuga oli laekunud viimase 24 tunni kohta kokku 864 esmakordse testi tulemust, millest positiivseks osutusid 11. Negatiivseid tulemusi laekus 853. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse poolt teostasime laekunud andmetele kvaliteedikontrolli ning ei tuvastanud kõrvalekaldeid standarditest. Kõigi laekunud tulemuste koondarv korreleerub möödunud ka pühapäevaga, 29. märtsiga, mil laekus 852 testi tulemust.

Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult.

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Dokumentide muutmine võib toimuda näiteks andmekvaliteedi parendamise eesmärgil. Sel juhul saadetakse labori infosüsteemist tervise infosüsteemi juba varem saadetud dokumendist uus versioon ning eelmine versioon muutub kehtetuks. Seetõttu tulemuste koondarvu korral ei saa alati teha tehet eilne koondarv + 24 tunni laekunud tulemused, vaid aegreal arvutatakse tulemuste koondnumber hetkel kehtivate tulemuste koondsummana. See põhimõte kehtib nii negatiivsete kui ka positiivsete tulemuste korral.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK<http://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK>.

Tagasi üles
Back