Sellised mõtted tulid tal pähe, kuulates üht viiest esinejast, kes sel õhtul publiku ette tulevad − Londonis sündinud ning USAs ja Hollandis üles kasvanud lauljatari Lucy Woodwardi. "Kujutasin, et tema muusika sobib suurepäraselt sellisele festivalile, mida ma tahan korraldada."
45aastane Woodward on teinud soololauljatarina silmapaistva džässikarjääri, kuid olnud taustalaulja ka sellistele popmuusika maailmanimedele nagu Rod Stewart, Joe Cocker või Celine Dion.
Kuigi Woodward on silmapaistev lauljatar, keeldub Pissarenko kategooriliselt nimetamast ühtegi festivali artisti peaesinejaks. "Nad kõik on seda," ütleb ta.
Ta märgib, et festivalipäeva avav saksofonist Raivo Tafenau on Eesti nüüdisdžässi sümbol. Pissarenko tunnistab, et sai Narva-Jõesuu festivaliks inspiratsiooni Haapsalu festivalist, mille kunstiline juht on Tafenau. "Mõtlesin varem ikka, et džäss sobib eelkõige ruumidesse, aga seal mängiti lossihoovis, mis oli õnnelikust publikust tulvil," sõnab ta.
Lauljatar Sofia Rubina tuleb Narva-Jõesuusse uue bändi ja kavaga. "Tal on sel suvel välismaal palju esinemisi. Ta on praegu parimas vormis," kinnitab Pissarenko.
Koosseisu nimega Studnitzky x Magro feat. Leona Berlin nimetab Pissarenko Saksa džässi esimese klassi artistideks ja toob eriti esile uskumatult hea trummari Magro, kes on Saksamaa džässilava tõusev täht.
Festivalipäeva lõpetab USA, Prantsusmaa ja Aafrika muusikute üheksaliikmeline projekt Black Lives − from Generation to Generation. "See on staarmuusikute kooslus. Mitte et teised oleksid vähem staarid. Aga nad on sellise kaliibri mehed, kes on olnud džässi uute epohhide juures, mänginud ja salvestanud koos selliste legendidega nagu näiteks Miles Davis," ütleb Pissarenko. "Nad pakuvad emotsioonidest tulvil muusikalise etenduse."