Kuidas muutus teie elukorraldus, kui ühel hetkel eelmise aasta novembri lõpus polnud te enam kehalise kasvatuse õpetaja ja treener, vaid võtsite koha sisse Kohtla-Järve abilinnapea kabinetis?
Ausalt, ma ei oodanud, et abilinnapeal on selline koormus ja tuleb elustiili muuta. Sain ka koolis töötades aru, et õpetaja ei ole sa ainult koolis, vaid igal pool, kus liigud. Abilinnapeana tuleb sellega aga veelgi rohkem arvestada. Pean käituma vastavalt sellele ametikohale.
Mida on tulnud teistmoodi teha?
Pean käituma ametlikumalt. Kuna ma olen noor inimene, siis tahaks vabamalt käituda.
Näiteks dressides ei sobi enam poodi minna?
Muidugi. Ma lugesin ühest linnavalitsuse määrusest, et riietus peab olema ametlik.
Meeldib teile lipsu ja ülikonnaga käia?
Varem ma ei olnud sellega harjunud, aga nüüd võtan seda väga rahulikult.
Kuidas olete harjunud sellega, et abilinnapeal tuleb väga palju dokumentidega töötada?
Alguses oli vaja tohutult dokumente vaadata ja uurida. Mind aitasid paljud inimesed nii linnavalitsusest kui ka volikogu fraktsioonist. Tuleb vaadata dokumente, mis tulevad süsteemis üles, vastata kirjadele.
Tulevad ka inimesed, koolide ja lasteaedade ning teiste asutuste direktorid, treenerid ja õpetajad ning kõik küsivad või ootavad abi.
Ma ei osanud arvata, et Kohtla-Järvel on nii palju spordiklubisid, koole ja lasteaedu. Paljud, kes tulevad abi küsima, ei tea üldse, kuidas toetamise süsteem välja näeb. Mõned tulevad, tahavad korraldada mõnd üritust, võistlust või näitust ja küsivad raha ning arvavad, et meil tuleb see lihtsalt kusagilt välja võtta. Üks mees ütles mulle, et mis see 2000 eurot ära ei ole, arvates, et meil on see raha siin põrandal.