Skip to footer
Saada vihje

TOOMAS LUMAN Kahjuks valija ei mõtle, kust tulevad poliitikute lubatud pudrumäed

Toomas Luman on veendunud, et õiglase ülemineku fond võib olla küll õiglane, kuid selles olev raha ei ole Ida-Virumaa jaoks piisav.

Kaubandus-tööstuskoja juht, ettevõtja Toomas Luman leiab Põhjarannikule antud intervjuus, et elu hoidmiseks piirkondades väljaspool Tallinna on väga oluline, et riik investeeriks teedesse, mis aitaks ka ääremaa ettevõtlusel ellu jääda. Samas on ta kriitiline valijate suhtes, kes ei suuda mõelda, kuidas poliitikud enne valimisi üksteist lubadustega üle trumbates neile tegelikult puru silma ajavad.

Riik on asunud ettevõtjatelt nõu küsima, et asuda võitlema absurdsete bürokraatlike nõuete ja regulatsioonidega. Kas teie arvates on sellest midagi kasu, muutub ettevõtja elu sellest kergemaks?

Ma vaataks seda kahest aspektist. Esiteks, et riigi valitsus sellise initsiatiiviga välja on tulnud ja selle kallal töötab, on vaieldamatult positiivne ja teeb rõõmu. Aga kui me vaatame, kui kiiresti need muutused võiksid aset leida, siis isiklikult arvan, et bürokraatide ehk poliitika kujundamise aparaadi mehitatuse arvuline kohene vähendamine annaks suuremat efekti. Sellepärast, et kui me teeme otsuse, et me ühe nõude või regulatsiooni tühistame, siis me peame asuma muutma seadusandlike normide tekste. Olgu need siis seadused, määrused või muud dokumendid − me peame need tekstid ära muutma. Järelikult peab need tekstid keegi koostama. Ja kõige suurema tõenäosusega hakkavad neid tekste koostama needsamad bürokraadid, kes praegu neid nõudmisi jälgivad, järgivad, nende täitmist kontrollivad jne.

Kommentaarid
Tagasi üles