P, 26.06.2022

PILDIGALERII ⟩ Saunafestival tõi kokku ainult rõõmsad inimesed

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Saunafestival tõi kokku ainult rõõmsad inimesed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti saunakultuuri päevad tõid Narva linnuse põhjaõuele ja selle ette erisugused saunad ning kümblustünnid. Võhandu maratoni telksauna laval sai leilirituaalide ajal nii kuuma kui ka jahutust.
Eesti saunakultuuri päevad tõid Narva linnuse põhjaõuele ja selle ette erisugused saunad ning kümblustünnid. Võhandu maratoni telksauna laval sai leilirituaalide ajal nii kuuma kui ka jahutust. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

"Virumaa metsikud naised hakkavad teid nüüd nüpeldama," juhatab Erkki Leek kurjakuulutavalt sisse järjekordse saunarituaali. Kümnete inimeste nägudelt peegeldub, et nad on higistama panevaks etenduseks valmis.

Ligi poolsada inimest mahutav Võhandu maratoni telksaun on nädalavahetuseks püsti pandud Narva linnuse põhjaõue ees. Igal täistunnil koguneb rahvas sinna leilirituaalile, mida viivad läbi tuntud saunasõbrad, näiteks riigikogu liige Eduard Odinets ja Soome instituudi juht Hannele Valkeeniemi.

Virumaa metsikud naised on Rakverest, nagu ka Eesti saunakultuuri päevade korraldustiim. "Nüüd kõik püsti ja tõmbame kätega õhu liikuma, õõtsume nagu kasepuud," juhendab üks metsikutest naistest Jule Käen. "Nahk peab soojenema, poorid avanema."

Märksõnad
Tagasi üles