Saada vihje

Jõmmide meetodid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Praegu ei ole teada kõik asjaolud, mis põhjustasid pühapäeva õhtul konflikti liinibussijuhi ja sõiduauto juhi vahel. Küll on aga mitmete vahetute pealtnägijate jutust selge, et sõiduautot juhtinud mees leidis, et erimeelsuste lahendamise parim meetod on lasta otse reisijate ja möödakäijate silme all Jõhvi bussijaamas rusikad käiku.

Selline asetleidnud bussijuhi ründamine on kahjuks järjekordne näide jõmlusest, mille puhul teatud tüüp inimesi peab õigeks ennast maksma panna füüsilise jõu abil.

Taolist suhtumist süvendab ka praktika, et teise inimese peksmine ei olekski justkui väga tõsine kuritegu. Eestis on küllaldaselt näiteid sellest, kuidas korduvalt teiste isikute, sealhulgas isegi politseinike suhtes vägivalda tarvitanud isikud pääsevad juhtumi tõendamise ja süüdimõistmise korral kohtust vaid sümboolse karistusega, milleks on kohustus teha ühiskondlikku tööd.

Seetõttu pole ka midagi imekspandavat, et politsei teadetes esineb selliseid peksmisjuhtumeid üha sagedamini. Pealegi paljud kannatanud, kel silm siniseks või kulm rulli on löödud, ei annagi sellele ametlikku käiku, sest see võib lisasekeldusi tuua pigem ohvrile kui peksjale.

Ühiskonnas ei tohiks sellist jõmmide meetodite vohamist mingilgi moel sallida ja selle vastu aitab vaid seaduste karm rakendamine. Mäletate veel, mis sõnaga praegune siseminister Ken-Marti Vaher kümme aastat tagasi suurde poliitikasse tulles tuntuks sai? See oli nulltolerants kuritegevuse suhtes.

Märksõnad

Tagasi üles