Vastulause Virve Osilale: mina ega mu mõttekaaslased ei ole vägivaldsed

Riho Breivel
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
RIHO BREIVEL, Ida-Viru endine maavanem, EKRE MATTI KÄMÄRÄ
RIHO BREIVEL, Ida-Viru endine maavanem, EKRE MATTI KÄMÄRÄ Foto: Põhjarannik

Kallis Virve, mind puudutasid väga sinu poolt Põhjarannikus välja käidud seisukohad EKRE kohta.

Kas tõesti hakkad ka sina külge kleepima silte, mis omakorda võib õhutada viha meie vastu, kes me tões ja vaimus tahame astuda välja selle eest, mis tooks meie väikese riigi tagasi põhiseaduslike väärtuste juurde? Usun, et siltide kleepimine on iseenesest juba vägivaldne selle vastu, kellele silt külge pannakse.

Usu, mina ega enamik minu mõttekaaslasi ei ole vägivaldsed ei sõnas ega pildis. See, et meie hulgas leidub ülekeeva temperamendiga inimesi, ei anna õigust kogu liikumist mustaks nimetada. Kindlaid võtteid kasutades on võimalik provotseerida eri inimgruppe igasugustele tegevustele.

"See, et meie hulgas leidub ülekeeva temperamendiga inimesi, ei anna õigust kogu liikumist mustaks nimetada."

Tõsi, tuleb olla väga tähelepanelik ja sõnakasutuses tasakaalukas, et eesmärkide poole pürgimisel ei astutaks sõnnikusse. Kuid kindlasti ei ole mõistlik ahju peale lamama jäädes oodata, et keegi sinu eest midagi paremaks teeb ja probleeme lahendab.

Sa teed isiklikult oma loominguga palju, et me mõistaksime, mis ümberringi toimub ning millist ilu ja milliseid eesmärke me püüdma peame. Kuid ära kurjusta ega tapa võimalust astuda õigeid samme nendele eesmärkidele lähenemisel.

Tean, et kurjust leidub kõikides liikumistes ja ka osas inimestes. Kuid eesmärk ei ole seda valla päästa ega hurjutada neid, kes otsivad tasakaalustatud lahendusi.

Lõpuks me peame oma valikud tegema ja seda alusel, mis toetab meie ühiseid väärtusi. Olen 100 protsenti nõus, et need väärtused ei saa olla vägivaldsed. Mina ja minu lähimad kaaslased teeme kõik, et jõuda sihile tasakaalukust ning tarkust kasutades.

 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles