NÄDALA KUJU - Jaak Aab

Яак Ааб. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Riigihalduse minister Jaak Aab pani sel nädalal Narva linnajuhtidele teele kirja, mille sõnum oli otsekohene: aitab lollitamisest, siiamaani punamõrtsukate Daumani ja Tiimanni nimesid kandvatele tänavatele tuleb panna teised nimed. 

Ei ole kahtlust, et kindlasti leidub märksa olulisemaid küsimusi kui see, kelle nime kannavad kaks Narva tänavat. Ent sellest ligemale paarkümmend aastat kestnud vägikaikaveost riigivõimu ja Narva võimude vahel on kujunenud omamoodi lakmuspaber, mis näitab nende omavahelisi suhteid. 

Miks Narva võimud, kelle eesotsas on selle aja jooksul vahetunud hulk inimesi, siiani jonni ajab ja kramplikult neist nimedest kinni hoiab, on raske mõista. Võimalik, et see on justkui valijatele oma selgroo näitamine ja kaalutlus, et see aitab hääli saada. 

President Kersti Kaljulaid kinkis tunamullu Narvale sümboolsed nimesildid "Soldina" ja "Kivilinna", mis peaksid saama nende tänavate uuteks nimedeks. Ei mõjunud kuidagi. Nüüd jõudis teema juba vabariigi valitsuse istungile.

Jaak Aab on oma märgukirjas resoluutne. Huvitav, mida ta aga siis ette võtab, kui Narva võimud leiavad ka nüüd hulga ettekäändeid, miks tema nõudmisest mitte välja teha. 

Tagasi üles
Back