Rahuajal tehtud ajakava on surve all: ülemaailmne geopoliitiline olukord on kaasa toonud materjalide kallinemise ja tarneraskused ning ka ehituses on toimunud märkimisväärne hinnatõus. Aga praegu on Eesti suutnud plaanidest kinni pidada. Ütleme aitäh kõigile, kes selle hiigelprojekti juures pingutavad − insenerid, projekteerijad, ehitajad ja teised −, nad on hakkama saanud algselt plaanitust palju pingelisemates oludes.
Püüame töid tehes liinide läheduses elavaid ja töötavaid inimesi võimalikult vähe häirida. Elektrikatkestusi tööd kaasa ei too, sest kõigi töödega seotud alajaamade toide on dubleeritud.
Mõistame, et maaomanikele ei ole rekonstrueerimine alati mugav, seda eriti sügisel, mil pinnas on porine. Arusaadavalt ei ole nii mastaapseid ehitustöid võimalik läbi viia märkamatult. Lubame teha tööd kiiresti ja säästvalt, kindlasti antakse ka maaomanikele piisavalt varakult teada, millal tööd nende juures alustatakse. Tööde käigus tekkinud segadus likvideeritakse, ehitusjäägid viiakse ära esimesel võimalusel.
Oleme väga tänulikud kohalikele omavalitsustele ja maaomanikele, kes mõistavad, et kõrgepingeliinide kiires tempos rekonstrueerimine on terve Eesti energiajulgeoleku huvides. Koostöö on olnud suurepärane.
Sünkroniseerimine Mandri-Euroopaga läheb Balti riikidele ja Poolale kokku maksma ligikaudu 1,6 miljardit eurot, millest Eesti osa on üle 300 miljoni euro. Projektist 75% rahastab Euroopa Liit, ülejäänud 25% vajaminevatest investeeringutest tagatakse Eestis ülekoormustulu fondist.