NÄDALA KUJU Mati Lilliallik

Põhjarannik
Copy
Mati Lilliallik.
Mati Lilliallik. Foto: Erik Gamzejev / Põhjarannik

Kui Mati Lilliallik võttis tänavu jaanuaris Sillamäe kultuurimaja laval vastu Ida-Virumaa kultuuripärli preemia selle eest, et on oma korraldatud üritustega Ida-Virumaa suuremaks teinud, siis pärle tuleb nüüd hakata välja teenima ja ta lubas anda endast parima, et 2024. aastal tuleks 23. mail Jõhvi kergejõustikuõhtu ja 1. juunil Narva linnajooks vähemalt samaväärsed võistlused nagu mullu. "Ja võib-olla teeme mõne üllatuse ka veel. Nii et pange närvid valmis!" ütles ta.

Sel neljapäeval toimunud Jõhvi kergejõustikuõhtuga kinnitas Lilliallik taas veenvalt, et ta on sõnapidaja mees. Niivõrd tugevatasemelist võistlust, kus osalevad 32 riigi sportlased ja juba antiikolümpial kavas olnud kettaheite kogu praegune maailma eliit ning staadionil on kohal ka lähimineviku ässad, pole Ida-Virumaal veel kunagi varem olnud.

Sellised sündmused teevad Jõhvi-suguse väikelinna tuntuks ja heas mõttes kuulsaks. Hea on ka see, et Lilliallik on suutnud iga oma võistlusega kaasata ka üha rohkem kohalikke inimesi.

Ja juba järgmisel laupäeval kogunevad tema eestvedamisel tuhanded jooksuhuvilised Narva Ida-Virumaa suurimale rahvaspordisündmusele − Narva linnajooksule.

Tagasi üles