JUHTKIRI Lüganuse vallavõimud on jäänud üksi (4)

Põhjarannik
Copy
Lüganuse vallavanem Viktor Rauam.
Lüganuse vallavanem Viktor Rauam. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Lüganuse vallavõimud ja seal võimul olevad erakonnad pole nädala jooksul, pärast seda kui nad otsustasid ametist minema kihutada Kiviõli 1. keskkooli teeneka ja koolipere poolt armastatud direktori Heidi Uustalu, aru saanud, et nad tegid suure vea.

Ühel pool on tohutu hulk Heidi Uustalu toetajaid, kes oma nime all avaldavad toimunu vastu protesti, selgitavad ja põhjendavad oma seisukohti. Nende seas on palju lastevanemaid, õpetajaid, vilistlasi, aga ka kooliga otseselt mitte seotud inimesi, kelle silmis on toimuv jõhker ebaõiglus ja võimude jõudemonstratsioon.  Nördimust Lüganuse võimude üle ja toetust Uustalule on avaldanud ka paljud haridusega seotud üle-eestilised organisatsioonid. Võimude tegevus on tekitanud hämmingut suuremas osas nii kohalikes kui üleriigilistes meediakanalites. 

Vallavõimud pole samal ajal suutnud anda oma otsuse kohta veenvaid ega arusaadavaid selgitusi. Selle asemel püütakse juhtida juttu sellele, et tegu on mingi koordineeritud operatsiooni või vandenõuga. Nad räägivad ka oma toetajatest, aga neist ei ole suurt midagi kuulda, välja arvatud üksikud kommentaatorid, kes elavad sel moel välja lihtsalt oma põhimõttelist raevu Reformierakonna vastu. 

Isegi Keskerakonna ja Isamaa liidrid ei söanda oma Lüganuse erakonnakaaslaste otsuse kohta avalikult toetust avaldada, püüdes ebamugavast teemast eemale hoida. 

Lüganuse võimud on selles nende endi esilekutsutud vastasseisus jäänud üksi. Kui neile on koolirahu ja kodurahu tõepoolest tähtsad, siis oleks neil mõistlik teha sellest võimalikult kiiresti järeldused.   

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles