NÄDALA KUJU − Arthur Seppern

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Tal oli väga töine nädal. Kuigi sebimine vallavanem Max Kauri umbusaldamiseks algas juba varem, tõi esmaspäev endaga kaasa Jõhvi keskerakondlaste kriisinõupidamise Martin Repinski juhtimisel.

Repinski arvas ilmselt, et tema mõju ja autoriteet on kohapeal sama tugevad kui poolteist aastat tagasi. Ent võta näpust. Kohalikud keskerakondlased ei pidanud vajalikuks vallavanema tagandamisele pidurit tõmmata, kuni "Kauri kuritegude uurimise komisjon" oma tööd teeb, ja Seppern andis koalitsiooni poolt sisse umbusaldusavalduse. Sellelt küll puudus keskerakondlase Jekaterina Vassiljeva allkiri. Aga see on ka loogiline, sest Vassiljeva esindab ju volikogus ka Repinski häält.

Aga raudkindel Seppern oma võidus olla ei või ning vallavanema ametiketti on veel vara talle kaela riputada. Kuigi umbusalduse sepistajateks olid kolm meest − lisaks Seppernile Allan Mänd ning Nikolai Ossipenko −, on teada, et viimase nimekirjas käis sel teemal paras tramburai ning üle pikkade aastate täheldas Jõhvi suurima koalitsioonifraktsiooni peremees vastuhakku. Kui Seppern aga saabki vallavanemaks, siis mis seal ikka. Küllap Jõhvi sellegi üle elab.   

Tagasi üles
Back