Ida-Viru neiu naasis eriolümpia maailmamängudelt kulla ja hõbedaga

Tellijale
avatud

Anastassia Pissareva näitab meelsasti oma väljateenitud medaleid.

FOTO: Peeter Lillevälli / Põhjarannik

Kohtla-Nõmme lastekodu kasvandikku Anastassia Pissarevat oodati möödunud nädala lõpus koju tagasi eriti kannatamatult. Neiu naasis Araabia Ühendemiraatide pealinnast, kus ta osales puudega sportlaste maailmamängudel, pälvides 100 meetri jooksus kulla ja 200 meetris hõbeda.  

17aastane Anastassia Pissareva õpib Porkuni koolis ning käib oma pere juures ainult nädalavahetustel. Kuna buss veidi hilines, lubati meil neiut oodata tema toas. Seal on õdus ja puhas ning seinu kaunistab rohkelt igasuguseid medaleid − kohe näha, et spordiga on ta ammu sina peal...

"Jah, nii ongi," kinnitab vanemkasvataja Svetlana Voronkova. "Nastja elab meie majas alates kolmandast eluaastast ning võib öelda, et ta on siin üles kasvanud. Ent spordiga hakkas ta tõsisemalt tegelema koolis. Arvan, et tal on õpetajatega väga vedanud: nad panid tema võimeid tähele ning aitasid neid edasi arendada. Möödunud sügisel käis ta Poolas võistlemas ning naasis sealtki auhindadega. Nii et teda Abu Dhabisse  saates ei kahelnud me hetkekski: ta näitab sealgi, milleks võimeline on."

Tagasi üles