Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Vald kutsub vallandatud direktorit kooli appi

Lüganuse vallavalitsus, kes nädal aega tagasi Heidi Uustalu päevapealt vallandas, tahab teda nüüd kooli appi. FOTO: Matti Kämärä

Nädal aega tagasi päevapealt kooli direktorile sule sappa pannud Lüganuse vallavalitsus palub tal kooli appi tulla, sest kursused gümnaasiumiosas jäid vallandamise tõttu juhendajata. 

Lüganuse vallavalitsus, kes pidas Kiviõli 1. keskkooli direktori Heidi Uustalu luba korraldada koolis reforminoorte kogunemine, nii suureks rikkumises, et ta vabastati töölt päevapealt, kutsus vallandatud juhi kooli appi vaevalt nädal pärast tema lahkumist. 

"Tööleping on lõpetatud tema kui koolijuhiga, miski ei keela teda õpetajana koolis töötamast," ütles Lüganuse valla haridusnõunik Arne Piirimägi, kes tegi koolile ettepaneku Heidi Uustalu tööle tagasi kutsuda ning pakkuda talle tööd töövõtulepingu alusel. Kõige suurem mure on 11. klassiga, kes peavad tegema uurimistöö ja läbima kursuse. 

Piirimägi sõnul püüab ta poliitilisest vaidlusest ning koolijuhi tagandamise otsusest jääda eemale, kuid tema ülesanne on tagada, et kool toimiks normaalselt. 

Juhul kui Uustalu peaks keelduma, lubab Piirimägi aidata koolil leida asenduse kas teiste koolide õpetajate seast või hoopis emmast-kummast Ida-Virus asuvast kolledžist. 

Heidi Uustalu ütles, et küsimus 11. klassi uurimistööde ja nende juhendamisega on tõesti lahendamata ning tegelikult mõjutab see mitte ainult nende käesolevat tööd, vaid ka nende gümnaasiumi lõpetamist. 

"Loomulikult ei võtnud ma seda kutset appi minna tõsiselt," kinnitas Uustalu, et valla poolt selline pakkumine tõesti tuli ning tunnistas, et tõenäoliselt tuleb ette veelgi asju, mis on läbi mõtlemata ja lahendamata. 

Tagasi üles
Back