Iga meeskond võib valida tulevikupildi, jätkusuutliku arengu sümboli või loodusnähtuse.
Osaleda võivad Ida-Virumaa üldharidus- ja huvikoolide, gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste (v.a õmbluserialad) õpilased. Moodustada võib ka eri kooli õpilastest koosnevaid segameeskondi.
Avaldusi võetakse vastu 15. märtsini. Registreeruda saab, täites ankeedi siin:
Ebatavaline tund 7. klassi õpilastele
15. jaanuaril toimus keskkonnaprojekti "Roheline laine" raames Jõhvi Kesklinna kooli 7.b klassi õpilastele ebatavaline kunstitund teemal "Töödeldavate materjalide kombineerimine. Kollaaž. Linnud". Tunni põhiülesanne oli tutvustada õpilastele töödeldavate materjalide kasutust kunstiteoste loomisel. Õpetaja Svetlana Safronova innustas õpilasi looma ja keskkonnateemadel mõtisklema, et mõista ressursside taaskasutuse tähtsust ning kollaaže tehes oma loomepotentsiaali avada.
Esitlusest, mis kõneles jäätmete töötlemise tähtsusest ja rollist keskkonnahoius, said õpilased teada, kuidas erinevad materjalid − paber, plast, kangas ja papp − kunstis uue elu saavad. Materjale kombineerides meisterdasid õpilased värvilistest paberiribadest, papitükkidest, käsna- ja plastijääkidest, vanadest ajakirjadest ja ajalehtedest kollaaže ning lindude pilte, katsetasid erinevaid vorme ja kompositsioone ning õppisid tundma tekstuure ja värve.
Kunstitunnis valminud värvikirevaid papagoisid, salapäraseid öökulle ja nõtkeid pääsukesi saab vaadata kokkuvõttenäitusel.
"Sellised tunnid aitavad lastel oma kunstivõimeid avada ning mõista, kuidas saavad nemadki keskkonnahoidu oma panuse anda. Luues tarbetuks muutunud materjalidest ja esemetest midagi uut ja ilusat, säästame loodust ning õpime nägema väärtust selles, mis esmapilgul sageli kasutuna tundub," on Svetlana Safronova veendunud.
Sellised tunnid näitavad tema sõnul suurepäraselt, kuidas saab keskkonnateemasid tõhusalt kooli õppekavasse integreerida, muutes õppimise põnevaks teekonnaks uute teadmiste juurde. "Need tunnid võimaldavad ühitada kunsti ja keskkonnahariduse teemasid, aitavad õpilastel vaadata esmapilgul täiesti tavapäraseid materjale uue pilguga ning mõista, et keskkonnahoid saab alguse väikestest, kuid olulistest sammudest."
Projekt "Roheline laine" innustab õpilasi ka edaspidi keskkonnateadlikkusele ja ressursside loovale kasutusele.